Claire i Jamie uciekną w finałowym odcinku 6. sezonu "Outlandera"? Zwiastun zapowiada więcej dramatów

"Outlander" (Fot. Starz)

W najbliższy poniedziałek zobaczymy finał 6. sezonu "Outlandera". Co stanie się Jamiem i Claire? Jedna z teorii mówi, że para może uciec z Fraser's Ridge. Uwaga na spoilery z tego sezonu.

6. sezon serialu "Outlander" przyniósł wyjątkowo dużo dramatycznych zdarzeń. W jego końcówce Jamie (Sam Heughan) i Claire (Caitriona Balfe) Fraserowie zmuszeni są zmierzyć się z następstwami tragicznej śmierci Malvy (Jessica Reynolds) i próbami wrobienia Claire w morderstwo. Jak rozwiąże się ta sytuacja?

Outlander sezon 6 – czy Jamie i Claire uciekną?

Jedna z teorii mówi (via Express.co.uk), że Jamie i Claire, tuż przed nadejściem amerykańskiej rewolucji, będą zmuszeni opuścić względnie bezpieczne miejsce, jakim do tej pory było dla nich Fraser's Ridge.

W zwiastunie zapowiadającym finałowy odcinek, "I Am Not Alone", podróżniczka w czasie i jej mąż muszą zmierzyć się z Richardem Brownem (Chris Larkin) i członkami społeczności, którą sami stworzyli. Prawdopodobnie te wydarzenia zmuszą ich do opuszczenia Fraser's Ridge.

Malva została znaleziona z poderżniętym gardłem i pomimo że Claire chciała uratować życie jej nienarodzonego dziecka, stała się główną podejrzaną w sprawie. A jak pokazuje zwiastun, Richard i jego ludzie, będą próbować pojmać Claire i prawdopodobnie, zmusić ją do przyznania się.

W zapowiedzi widzimy, jak Fraserowie walczą o swoje życie i rozważają niemożliwą do podjęcia decyzję. Równocześnie, rewolucja amerykańska zbliża się wielkimi krokami, co także zaburzy bezpieczeństwo całej okolicy. "Nie oczekiwałem, że po prostu ją oddasz. Ale zrobisz to prędzej czy później" – mówi w zwiastunie Richard do Jamiego, a ten odpowiada: "Wiem, co robisz".

Richard walczył przeciwko Fraserom, odkąd jego brat Lionel (Ned Dennehy) został skazany na śmierć za porwanie i zgwałcenie Claire. W końcu doczekał się swojego momentu zemsty. W kolejnych ucięciach widzimy, jak tłum domaga się "sprawiedliwości dla zamordowanej dziewczyny", Jamie i Claire strzelają do niewidocznych napastników, a Claire pyta: "Co mamy robić? Walczyć na śmierć i życie?".

To ostatnie pytanie może sugerować, że Fraserowie zdecydują się uciec z Fraser's Ridge, nie widząc dla siebie przyszłości w tym miejscu.

Outlander sezon 6 – nowe odcinki w poniedziałki na Netfliksie

REKLAMA