"Minuta ciszy" – zapowiedź polskiego serialu CANAL+. Robert Więckiewicz w roli przedsiębiorcy pogrzebowego

"Minuta ciszy" (Fot. CANAL+)

Ostatnio był "Powrót" zza grobu, a teraz CANAL+ zaprosi nas na pogrzeb, a nawet i kilka. Zakończyły się zdjęcia do "Minuty ciszy" z Robertem Więckiewiczem – zobaczcie wideo z planu.

CANAL+ nie zwalnia z polskimi serialami. Po dotykającej kwestii życia i śmierci czarnej komedii "Powrót" czas na nową produkcję o tematyce pogrzebowej.

Minuta ciszy – o czym jest polski serial CANAL+?

"Minuta ciszy", do której zakończyły się właśnie zdjęcia, to komediodramat, w którym zobaczymy rzeczywistość z punktu widzenia świeżo upieczonego przedsiębiorcy pogrzebowego. Mietek Zasada (Robert Więckiewicz) to emerytowany listonosz z małego miasteczka, który musi samodzielnie zająć się pochówkiem przyjaciela Czesława (Mirosław Zbrojewicz), po tym jak jedyny w okolicy zakład pogrzebowy odmawia wykonania usługi. Nieświadomy przeszkód i absurdów funeralnego biznesu Mietek zakłada własną firmę i wkrótce jest zmuszony balansować na granicy przepisów prawa i zasad moralnych.

https://www.youtube.com/watch?v=OddftEh4YuQ

U boku Więckiewicza w rolach pierwszoplanowych wystąpią Piotr Rogucki, Karolina Bruchnicka i Aleksandra Konieczna. Na ekranie zobaczymy również m.in. Aleksandrę Popławską, Adama Bobika, Martę Ścisłowicz, Tomasza Drabka, Wojciecha Skibińskiego i Ireneusza Kozła.

– Myślę, że "Minuta ciszy" pozostanie na długo w głowach widzów. I to nie z powodu taniego efekciarstwa, tylko tego, jak pokazujemy otaczającą nas rzeczywistość i relacje międzyludzkie. Pełno jest w tym serialu nieoczywistych i wielowymiarowych bohaterów, nikt nie jest wyłącznie czarny lub biały. Widzowie aż do ostatniego odcinka nie będą pewni, po której stronie konfliktu powinni stanąć. A to jest na pewno cecha dobrze napisanego scenariusza – mówi Piotr Rogucki, odtwórca jednej z głównych ról.

Serial ma składać się z sześciu odcinków. Jacek Lusiński ("Śubuk", "Carte Blanche", "Piksele") wyreżyserował całość i współtworzył scenariusz. Drugim scenarzystą jest Szymon Augustyniak ("Śubuk"). Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik ("Kruk. Czorny woron nie śpi"). "Minuta ciszy" na razie nie ma dokładnej daty premiery.

Minuta ciszy – premiera w 2022 roku na CANAL+

REKLAMA