Jakie nowe seriale zobaczymy w maju na CANAL+? "Będzie bolało", "8 świadków", "Rdza" i inne premiery

"Będzie bolało" (Fot. BBC)

W maju na CANAL+ zadebiutuje brytyjski serial medyczny "Będzie bolało". Zobaczymy również produkcje takie jak "Rdza", "Bestia" oraz "8 świadków" – sprawdźcie listę premier.

CANAL+ przedstawił swoją listę premier na maj. Poza brytyjską ekranizacją bestsellerowej książki "Będzie bolało", obejrzymy także m.in. kanadyjski serial "Bestia", serialową wersję "Miłości, seksu i pandemii" Patryka Vegi, a także kryminalną produkcję z Niemiec "8 świadków".

Rdza – premiera 4 maja 

"Rdza" to produkcja oparta na powieści o tym samym tytule autorstwa Philippa Meyera. Serial Showtime przedstawia losy podstarzałego szeryfa Dela Harrisa (Jeff Daniels, "Godless"), który z trudem radzi sobie z zaprowadzaniem porządku. Kobieta, w której jest zakochany, Grace Poe (Maura Tierney, "The Affair"), ma dorosłego syna, który zostaje oskarżony o morderstwo. To jak zachowa się teraz szeryf, może wpłynąć nie tylko na przyszłość tej trójki, ale na niemal całe miasteczko. Twórcą serialu jest Dan Futterman, dwukrotnie nominowany do Oscara za scenariusze do filmów "Capote" i "Foxcathe". Premiera we środę 4 maja o godz. 21:00 na CANAL+ Premium raz następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

8 świadków – premiera 4 maja

seriale canal+ premiery maj

"8 świadków" (Fot. The Kanit Project Authors

"8 świadków" to niemiecki serial, opowiadający o błyskawicznym śledztwie policji, która próbuje uratować porwaną 10-letnią dziewczynkę. Emma zniknęła podczas wizyty w Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie i szanse na jej ocalenie maleją z każdą godziną. Dr Jasmin Braun (Alexandra Maria Lara, "Imagine") przesłuchuje kolejnych świadków, którzy mogą coś wiedzieć o sprawie. Każdy z odcinków to kolejna opowieść świadka i kolejny trop do rozwiązania zagadki. Twórcą jest Jörg Lühdorff ("Inwazja szczurów"). Premiera w środę 4 maja o godz. 20:10 na Ale Kino+ oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

Miłość, seks i pandemia – premiera 6 maja 

seriale canal+ premiery maj

"Miłość, seks i pandemia" (Fot. Vega Investments)

"Miłość, seks i pandemia"  to serialowa wersja najnowszego filmu Patryka Vegi. Opowieść o Polsce czasów pandemii i losach trzech przyjaciółek, które próbują odnaleźć się w świecie, gdzie miłość i seks często zamieniają się miejscami. Dziennikarka Kaja (Anna Mucha. "Chłopaki nie płaczą") dla dobrego materiału zrobi niemal wszystko. Fotografka Nora (Małgorzata Rozenek-Majdan, "Druga połowa") rzuca się w wir przygód na wieść o pogarszającym się stanie zdrowia. Prokuratorka Olga (Zofia Zborowska-Wrona, "Barwy szczęścia") ulega wpływowi egzotycznego kochanka, a jej dotychczasowe poglądy i zasady przestają się liczyć. Premiera 6 maja o godz. 23:00 na CANAL+ Premium oraz od rana tego samego dnia w serwisie CANAL+ online (wszystkie odcinki).

Bestia – premiera 8 maja

"Bestia" (w oryginale "Bête Noire") to serial kanadyjskiej reżyserki Sophie Deraspe ("Antygona", "Wilki"). Poznamy historię o strzelaninie, która wstrząsa Beauford College i o skutkach, jakie taka tragedia niesie lokalnej społeczności. Rodziny ofiar (jak i też ta nieżyjącego strzelca) próbują odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości. W tym samym czasie policja prowadzi dochodzenie, próbując zrozumieć przyczyny i odtworzyć przebieg wypadków – z czasem okazuje się, że prawda jest o wiele bardziej skomplikowana. W obsadzie znaleźli się Pierre-Luc Brillant ("Lęk przed wodą"), Sasha Samar ("Nowy początek") i Ayana O'Shun ("Pojutrze"). Premiera 8 maja o godz. 20:10 na Ale Kino+ oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

Prawo i porządek: Przestępczość zorganizowana – premiera 23 maja

"Prawo i porządek: Przestępczość zorganizowana" to najnowsza odsłona jednego z najpopularniejszych amerykańskich seriali kryminalnych. Tym razem zobaczymy opowieść o walce z nowojorską mafią, której podejmuje się grupa miejscowych policjantów. W głównej roli zobaczymy Christophera Meloniego ("Happy"), który wróci jako Elliot Stabler. Towarzyszą mu m.in. Tamara Taylor ("Kości"), Dylan McDermott ("American Horror Story") i Michael Rivera ("Podwójne życie"). Premiera 23 maja na CANAL+ Seriale oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

Będzie bolało – premiera 27 maja

"Będzie bolało" to historia oparta na książce pod tym samym tytułem – wspomnieniach brytyjskiego komika i pisarza Adama Kaya z czasów, kiedy pracował w szpitalu jako ginekolog. Główną rolę w medycznym serialu BBC gra Ben Whishaw ("Skandal w angielskim stylu"), w obsadzie znaleźli się także m.in. Harriet Walter ("Obsesja Eve") w roli matki Adama i Alex Jennings ("The Crown") jako jego szef. Twórcą i showrunnerem serialu jest sam Adam Kay. Premiera 27 maja na CANAL+ Premium oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

REKLAMA