Dlaczego wątek Nacho potoczył się tak szybko? Twórca najnowszego odcinka "Better Call Saul" wyjaśnia

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Dlaczego w 6. sezonie "Better Call Saul" wątek Nacho rozegrał się w tak szybkim tempie? Scenarzysta i reżyser 3. odcinka, Gordon Smith, tłumaczy tę decyzję.

Zakończenie 3. odcinka pt. "Rock and a Hard Place" w finałowym sezonie "Better Call Saul" było widzów szokujące. Dlaczego postawiono na te wydarzenia już teraz? Gordon Smith, scenarzysta oraz reżyser 3. odcinka serialu zdradził, dlaczego zapadła taka decyzja.

Better Call Saul – dlaczego Nacho zginął już teraz?

Gdy emocje po popełnionym przez Nacho (Michael Mando) samobójstwie opadły, wielu widzów zaczęło się zastanawiać, czemu zginął już na początku 6. sezonu. Gordon Smith w rozmowie z The Hollywood Reporter wyjaśnił, dlaczego stało się to już teraz.

– W pewnym momencie wiedzieliśmy, że zbliżamy się do końca i lepiej pasowało odesłać go w wielkim stylu i w sposób, który miał sens. Mamy poczucie, że jego szczęście się skończyło, to dało mu szansę na odejście na jego warunkach. Więc to ma po prostu sens dla historii, [zachowania] postaci, bez poczucia, że on oszukuje.

Better Call Saul sezon 6 Nacho śmierć

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Gordon Smith dodał, że przedłużenie wątku Nacho i pozwolenie mu na długą ucieczkę byłoby nużące i zniszczyłoby historię tego bohatera.

– Myślę, że zmęczylibyście się, patrząc tylko, jak on [ciągle] ucieka i wydostaje się tarapatów. To po prostu nie oddałoby sprawiedliwości tej postaci. On już nie ogrywał obu stron przeciwko sobie, one szły [zgodnie] przeciwko niemu. Więc jak długo zdołałby tym kierować i utrzymać swoją głowę nad powierzchnią i utrzymać swojego ojca przy życiu? Więc mieliśmy poczucie, że lepiej przysłużymy się postaci, odsyłając go wcześniej.

Decyzja ta podobała się także aktorowi, Michaelowi Mando, który niedawno powiedział, że w tamtym momencie jego bohater był gotowy na śmierć.

6. sezon "Better Call Saul" został podzielony na dwie części, a obecnie możemy oglądać część pierwszą, której kolejne odcinki pojawiają się co tydzień na Netfliksie. Amerykańska premiera drugiej części 6. sezonu została zaplanowana na 11 lipca.

Better Call Saul sezon 6 – nowe odcinki we wtorki na Netfliksie

REKLAMA