Czy "Ozark" ma szansę na spin-off? Showrunner Chris Mundy komentuje ewentualną przyszłość serii

"Ozark" (Fot. Netflix)

Czy "Ozark" dostanie swój spin-off? Showrunner Chris Mundy komentuje możliwości poprowadzenia opowieści dalej. Czy historia rodziny Byrde'ów znajdzie swój ciąg dalszy?

Po czterech sezonach dowiedzieliśmy się, jaki los spotkał koszmarne małżeństwo Byrde'ów, którzy przemienili Krainę Ozark w swoje prywatne poletko do prania brudnych pieniędzy, a swojego syna (prawdopodobnie) w mordercę. A ponieważ wiele popularnych seriali szybko dostaje swoje spin-offy, nic dziwnego, że Chris Mundy również został zapytany o taką ewentualność. Czy showrunner jest zainteresowany kontynuowaniem historii ze świata "Ozark"?

Ozark – czy powstaną spin-offy serialu Netfliksa?

Zaznaczyć na wstępie należy, że jeszcze żaden spin-off nie został oficjalnie zamowiony. Showrunner serialu, Chris Mundy podczas rozmowy z należącą do Netfliksa stroną Tudum został zapytany, czy jest zainteresowany kontyunuowaniem serii.

– Jeżeli [spin-off] mógłby się wydarzyć we własnym zakresie, to świetnie, ponieważ jest to świat, który naprawdę kocham. Ale zrobiliśmy cztery – a w sumie jakby pięć – sezonów, 44 odcinki. I chcę, by one były całością, a nie czymś budowanym, by pójść gdzieś dalej. Ale te ostatnie sześć lat mojego życia to było dużo frajdy. Więc tworzenie więcej w tym świecie byłoby niemal na pewno świetną sprawą.

ozark sezon 4b czy będą spin-offy

"Ozark" (Fot. Netflix)

Fani prawie do samego końca byli przekonani, że to Ruth dostanie swój spin-off, dziejący się po "Ozark", ale finał pogrzebał te nadzieje. Jednak "Ozark" dostarczył nam tylu ciekawych bohaterów, że nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć prequel na wzór "Better Call Saul", gdzie zobaczylibyśmy historię innych postaci, zmierzającą do głównej opowieści. Przykładowo wcześniejsza historia rodziny Langmore, przed przybyciem Byrde'ów, wydaje się być obiecującym pomysłem.

Finałowe momenty Ruth zostały skomentowane przez aktorkę, Julię Garner, która jest przekonana, że Ruth zmierzyła się ze śmiercią na swoich warunkach. Równocześnie nie uważa, by Byrde'owie naprawdę wyszli zwycięsko z tej historii.

– Oni może wygrali bitwę, ale nie wygrali wojny. Kiedy masz ręce tak brudne, nigdy nie możesz być [znowu] czysty – powiedziała.

Z kolei Chris Mundy dodał, że scenarzyści zastanawiali się nad utrzymaniem Ruth przy życiu, ale wydawało im się to mało realistyczne w tak mrocznym serialu jak "Ozark".

Ozark w całości jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA