"Tego lata stałam się piękna" – zobaczcie zwiastun adaptacji powieści Jenny Han o nastoletniej miłości

"Tego lata stałam się piękna" (Fot. Amazon Prime Video)

Pojawił się pierwszy zwiastun serialu "Tego lata stałam się piękna" na podstawie bestsellerowej serii Jenny Han. To historia o idealnych wakacjach, pierwszym zauroczeniu i dorastaniu.

Serial "Tego lata stałam się piękna" realizowany przez Amazon Prime Video to ekranizacja bestsellerowej trylogii "The Summer I Turned Pretty" autorstwa Jenny Han ("Do wszystkich chłopców, których kochałam"). Serial będzie miał osiem odcinków, a jego premiera jest zapowiedziana na 17 czerwca. Do sieci trafił właśnie pierwszy zwiastun z piosenką Taylor Swift "This Love (Taylor's Version)".

Tego lata stałam się piękna – zobaczcie zwiastun

W zwiastunie widzimy główną bohaterkę Isabel "Belly" Conklin (Lola Tung), która ja co roku przyjeżdża spędzić lato z Jeremiahem (Gavin Casalegno, "Walker") i jego starszym bratem Conradem (Christopher Briney). Widać, że relacje między znajomymi powoli zaczynają się zmieniać, niewinne dziecięce przyjaźnie zaczynają przeradzać się w pierwsze zauroczenia, a młodych ludzi czeka najwspanialsze lato w życiu. Serial nie pominie także relacji z rodzicami. Zobaczymy zmieniające się relacje pomiędzy matkami i ich dziećmi oraz moc prawdziwej kobiecej przyjaźni.

Oprócz odtwórców trzech głównych ról w "Tego lata stałam się piękna" występują także m.in. Kelsey Rose Healey ("Wicedyrektorzy"), Jackie Chung ("Jednostka 19"), Rachel Blanchard ("You Me Her"), Sean Kaufman ("Happy Baby"), Alfredo Narciso ("Turbulencje), Colin Ferguson ("Eureka") oraz Tom Everett Scott ("Finding You").

Autorka książek Jenny Han jest równocześnie showrunnerką serialu wraz z Gabrielle Stanton. Odpowiada ona także za scenariusz do pilotowego odcinka. Niedawno pojawiły się także pierwsze zdjęcia z serialu "Tego lata stałam się piękna".

Pierwszy sezon serialu skoncentruje się na wydarzeniach z pierwszego tomu trylogii Jenny Han. Jeżeli Amazon zdecyduje na kontynuowanie historii – na co bardzo liczy autorka – to historia obejmie także "It's Not Summer Without You" oraz "We'll Always Have Summer". W Polsce książki była wydane pod tytułem "Tego lata stałam się piękna" – w maju Wydawnictwo Kobiece ponownie wyda całą trylogię.

Tego lata stałam się piękna – premiera 17 czerwca na Amazon Prime Video

REKLAMA