Kim już jest po ciemnej stronie mocy w "Better Call Saul"? "Ona nie myśli, że robi źle" – mówi Rhea Seehorn

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Rhea Seehorn skomentowała zmiany, jakie zachodzą w Kim podczas finałowego sezonu "Better Call Saul". Czy jej bohaterka nadal umie rozróżnić dobro od zła – czy już jest drugim Jimmym?

Rhea Seehorn, która gra postać Kim Wexler i zadebiutowała jako reżyserka odcinkiem "Hit and Run", mówi o zmianach, jakie zaszły w Kim i które mocno widać w finałowym sezonie "Better Call Saul". Aktorka zauważa, że jej postać ma problem z akceptacją tego, że to, co robią z Saulem (Bob Odenkirk), niekoniecznie jest dobre.

Better Call Saul sezon 6 – Rhea Seehorn o nowej Kim

Po tym jak Jimmy/Saul zacytował biblijne powiedzenie "Niegodziwi uciekają, choć nikt ich nie goni", Kim ze zdziwieniem zapytała go: "Czy myślisz, że jesteśmy niegodziwi?". W wywiadzie dla AMC Seehorn podkreśliła, że to najlepiej pokazuje, jak bardzo ona nie przyznaje się do bycia po złej stronie.

– Jest tak bardzo zszokowana, że on nazwał ich zachowanie "niegodziwym". To mnie szokuje jako człowieka, jak bardzo ona postanowiła nie wierzyć w to, że to, co robią, jest złe.

Better Call Saul Kim Rhea Seehorn sezon 6

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Tym bardziej podkreśla to zmianę w bohaterce. Ona i Jimmy w finałowym sezonie "Better Call Saul" próbują zniszczyć reputację jej dawnego szefa Howarda (Patrick Fabian), najpierw przez narkotyki, a następnie starając się wrobić go w kontakty z prostytutkami. Aktorka uważa, że Kim już dawno zeszła z dobrej drogi.

– Kiedy ktoś się tli, druga osoba podpala to lub pomaga ugasić i w tym momencie, gdy oni siedzą na łóżku, Kim czuje swoje sumienie. Nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, ale to przychodzi w postaci przekonania, że oni są śledzeni, ponieważ wierzą, że ich zachowanie dzieje się w próżni, gdzie nie ma konsekwencji za to, co robią. Świat mówi jej co innego, a Jimmy mówi: "Zignoruj to. Zignoruj to uczucie. Zignoruj to swędzenie". I ona jest tym zachwycona.

Wcześniej w rozmowie z The Daily Beast aktorka mówiła, że kiedy Kim proponowała Jimmy'emu, żeby zniszczyli Howarda, Kim chciała mu pokazać, jak bardzo ma dość tego, że wszyscy jej mówią, co jest dla niej dobre, a co złe. Oraz rzucić mu wyzwanie na zasadzie: "Myślałeś, że mnie znasz? Cóż, zobacz, czego o mnie nie wiedziałeś". Pozostaje jednak pytanie, czy Kim w końcu za to zapłaci. Nie jest przecież tajemnicą, że tej bohaterki nie ma w "Breaking Bad".

Przed nami jeszcze trzy odcinki pierwszej części finałowego sezonu "Better Call Saul". Ostatni zobaczymy jeszcze w maju, a potem serial wróci 11 lipca z sezonem 6B.

Better Call Saul sezon 6 – nowe odcinki we wtorki na Netfliksie

REKLAMA