9 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Stabilna oglądalność "Downton Abbey" i "Boardwalk Empire", nie najgorsze pożegnanie z "Weeds". Twórczyni "Hart of Dixie" zdradza, co czeka fanów Zade. Laura Prepon dostała rolę w nowym serialu Jenji Kohan. Gwiazda "Lakieru do włosów" zagra w "Smash". Co jeszcze warto wiedzieć dziś rano?

1. Ile osób widziało finał "Trawki"? "Weeds" od kilku sezonów dołuje, ale finał miał całkiem przyzwoitą oglądalność: 864 000 widzów w czasie pierwszej emisji i 1,28 mln razem z powtórką. To o 55% więcej niż rok temu.

2. Wysoka oglądalność "Downton Abbey". W Wielkiej Brytanii wróciło "Downton Abbey" i oglądalność jest wysoka jak zwykle. Premierę 3. sezonu obejrzało 8,6 mln Brytyjczyków. To o 200 tys. mniej niż rok temu, ale wciąć jest to bardzo dobry wynik.

3. "Boardwalk Empire" też nie traci widzów. 2,9 mln widzów podczas pierwszej emisji i 4,6 mln w ciągu całej wieczoru obejrzało premierę 3. sezonu "Boardwalk Empire". To odrobinę lepszy wynik niż rok temu (wtedy było to 4,5 mln).

4. Najseksowniejsza obsada w TV? Twórcy "Last Resort" twierdzą, że ich serial ma najseksowniejszą obsadę w TV. Poza tym nie spodziewajcie się po "Last Resort" za dużo podobieństw do "Lost" (choć załoga będzie próbowała ułożyć sobie życie na wyspie), nie spodziewajcie się za dużo elementów komediowych (choć w każdym odcinku kilka takich będzie). Serial rusza oficjalnie 27 września, a u nas już przeczytacie recenzję pilota "Last Resort".

5. Kogo uszczęśliwi w tym sezonie "Hart of Dixie"?> Twórczyni "Hart of Dixie" obiecuje w rozmowie z TVLine, że fani Zoe i Wade'a będą szczęśliwi w tym sezonie. Szczegółów nie chciała oczywiście zdradzić, ale zapewne można spodziewać się jeszcze wielu zwrotów akcji. Serial wraca 2 października.

6. Laura Prepon w "Orange Is the New Black". Znana z "Różowych lat 70." Laura Prepon będzie w obsadzie nowego serialu Jenji Kohan ("Trawka"), który szykowany jest dla Netfliksa. Serial nosi tytuł "Orange Is the New Black" i oparty jest na książce Piper Kerman. Główną bohaterką jest pochodząca z Brooklynu Piper (Taylor Schilling), której długi związek z dilerką narkotyków skończył się jej aresztowaniem i wsadzeniem na długie lata do więzienia. Prepon zagra ową dilerkę, Alex. Pierwszy sezon serialu ma liczyć 13 odcinków.

7. Natalie Morales w "90210". Znana m.in. z "Parks and Recreation" Natalie Morales pojawi się w 5. sezonie "90210". Zagra Ashley, profesjonalistkę, która potrafi zadbać o siebie.

8. Adina Porter w "Chirurgach". Znana z "True Blood" i "The Newsroom" Adina Porter dostała rolę gościnną w "Chirurgach". Zagra Ramsey, lekarkę, która będzie stawiać na nogi osoby ocalałe z katastrofy. Zobaczymy ją w 2. odcinku 9. sezonu.

9. Nikki Blonsky w 2. sezonie "Smash". W 2. sezonie "Smash" pojawi się Nikki Blonsky ("Lakier do włosów"). Na razie nie wiadomo, kogo zagra ani jak ważna będzie jej rola. Informacja pojawiła się po tym, jak na Twitterze pojawiło się jej zdjęcie z planu "Smash".

REKLAMA