Jakie nowe seriale zobaczymy w tym tygodniu? "Hacks", "Wąż z Essex", "Prawnik z lincolna" i inne premiery

"Wąż z Essex" (Fot. Apple TV+)

Jakie seriale warto zobaczyć w tym tygodniu? Z 2. sezonem wraca znakomite "Hacks" i polscy "Nieobecni". Wśród premier jest też "Wąż z Essex", "Prawnik z lincolna" i nie tylko.

Candy (nowość Hulu) – 9 maja w USA

"Candy" to pięcioodcinkowy miniserial platformy Hulu opowiadający historię prawdziwej zbrodni, która wstrząsnęła małym miasteczkiem w Teksasie w 1980 roku. Candy Montgomery (Jessica Biel, "The Sinner") wiodła pozornie idealne życie – mąż, dzieci, ładny dom. Jednak skrycie w niej narastało niezadowolenie z własnego życia, które w końcu znalazło ujście w jednym strasznym akcie przemocy. Candy nawiązała romans z mężem swojej najlepszej przyjaciółki Betty (Melanie Lynskey, "Castle Rock"), a następnie zamordowała kobietę za pomocą siekiery. Serial Hulu, który tworzą Robin Veith ("Mad Men", "The Act") i Nick Antosca ("The Act", "Channel Zero"), jest jednym z dwóch projektów o Candy Montgomery. W drugim, "Love & Death" od HBO Max, w głównej roli zobaczymy Elizabeth Olsen.

Nieobecni (sezon 2) – 10 maja na Playerze

"Nieobecni" wracają z 2. sezonem na Playerze. Komisarz Elżbieta Zawada (Danuta Stenka) wciąż ma nadzieję na odnalezienie swojej córki Kasi (Eliza Rycembel), która zniknęła przed piętnastoma laty jako nastolatka. Sytuacja wydaje się beznadziejna, ale nieoczekiwanie w sprawie pojawia się nowy trop. W rozwiązywaniu tajemnicy pomoże Elżbiecie podkomisarz Filip Zachara (Piotr Głowacki). W roli Mili wróci Justyna Wasilewska, a do obsady dołączyli m.in. Cezary Łukaszewicz ("Belfer"), Karolina Gruszka ("Kod genetyczny") i Marcin Czarnik ("Tajemnica zawodowa").

Hacks (sezon 2) – 13 maja na HBO Max

Uwielbiana przez krytyków komedia "Hacks" wraca z 2. sezonem. W nowych odcinkach zobaczymy, jak mroczna relacja mentorska między legendarną komiczką z Las Vegas Deborah Vance (Jean Smart) i jej podopieczną, młodą autorką komediową Avą (Hannah Einbinder), rozwija się w miarę, jak obie podróżują po kraju, przygotowując nowy stand-up Deborah. Do obsady dołączą m.in. Laurie Metcalf ("The Conners"), Ming-Na Wen ("Księga Boby Fetta"), Martha Kelly ("Euforia") i Margaret Cho ("Stewardesa"). Nowe odcinki w Polsce dzień po USA.

Wąż z Essex (nowość) – 13 maja na Apple TV+

"Wąż z Essex" to sześcioodcinkowy serial Apple TV+, będący ekranizacją dziejącej się w wiktoriańskiej Anglii książki Sarah Perry o tym samym tytule. Claire Danes ("Homeland") zagra młodą wdowę Corę, która po uwolnieniu się z pełnego przemocy małżeństwa przenosi się z Londynu do małej wioski w Essex. Tam zaczyna się interesować miejscowym przesądem o powrocie mitycznego stwora znanego jako Essex Serpent. Nawiązuje tam zaskakującą więź z wiejskim pastorem i liderem lokalnej społeczności, Willem (Tom Hiddleston, "Loki"), ale kiedy dochodzi do tragedii, miejscowi oskarżają ją, że to ona przyciągnęła stwora.

Prawnik z lincolna (nowość) – 13 maja na Netfliksie

"Prawnik z lincolna" to nowa wersja historii znanej z książki Michaela Connelly'ego i filmu z Matthew McConaugheyem z 2011 roku. Składający się z 10 odcinków serial opowie historię Mickeya Hallera, obrazoburczego idealisty, który swoją prawniczą praktykę prowadzi z tylnego siedzenia tytułowego lincolna, przemierzając ulice Los Angeles. Za serial odpowiada David E. Kelley ("Wielkie kłamstewka") jako producent, a w tytułowego prawnika wciela się Manuel Garcia-Rulfo ("Walka z Goliatem"). W serialu występują też m.in. Neve Campbell ("Mad Men") i Becki Newton ("Brzydula Betty"), a showrunnerem jest Ted Humphrey ("Żona idealna").

Rozmowy z przyjaciółmi (nowość BBC i Hulu) – 15 maja w UK i USA

"Rozmowy z przyjaciółmi" to kolejna po "Normalnych ludziach" koprodukcja BBC i Hulu na podstawie powieści Sally Rooney. Zobaczymy historię o przyjaźni, miłości i pożądaniu, skupiającą się na dwóch irlandzkich studentkach i dziwnej, zaskakującej relacji, jaką nawiązują one z nieco starszym od siebie małżeństwem. Frances (Alison Oliver) i Bobbi (Sasha Lane, "Utopia"), choć zerwały ze sobą trzy lata temu, wciąż pozostają bliskimi przyjaciółkami i są praktycznie nierozłączne. Ich relacja się zmienia, kiedy poznają dziennikarkę Melissę (Jemima Kirke, "Dziewczyny") i i jej męża, aktora Nicka (Joe Alwyn, "Faworyta"). Podczas gdy Melissa i Bobbi otwarcie ze sobą flirtują, Nick i Frances nawiązują intensywny potajemny romans, który ich oboje zaskakuje. Znajomość staje się testem dla przyjaźni Frances i Bobbi, zmuszając Frances do przewartościowania własnych emocji i relacji z przyjaciółką.

REKLAMA