Mamy nowego Doktora! Ncuti Gatwa z "Sex Education" przejmie rolę po Jodie Whittaker w serialu "Doktor Who"

"Sex Education" (Fot. Netflix)

BBC ogłosiło, że mamy nowego Doktora. Po Jodie Whittaker, pierwszym Doktorze kobiecie, główną rolę w serialu "Doktor Who" zagra Ncuti Gatwa, dobrze znany fanom "Sex Education".

Najdłużej emitowany serial science fiction idzie z duchem czasu i dalej stawia na różnorodność. Po tym jak TARDIS opuści Jodie Whittaker, główną rolę w serialu "Doktor Who" przejmie Ncuti Gatwa.

Doktor Who sezon 14 – Ncuti Gatwa jako Doktor

BBC ogłosiło dzisiaj, że Gatwa, znany z roli Erica w młodzieżowej produkcji Netfliksa "Sex Education", zagra Doktora w 14. sezonie kultowego serialu sci-fi. Urodzony w Rwandzie szkocki aktor będzie tym samym długo wyczekiwanym pierwszym czarnoskórym Doktorem – a przypomnijmy, że wcześniej do tej roli typowano znacznie bardziej znane osoby, na czele z Idrisem Elbą.

– Nie ma słów, żeby opisać, jak się czuję. To miks – jestem głęboko zaszczycony, niesamowicie podekscytowany i oczywiście trochę przerażony. Ta rola i ten serial znaczą tak wiele dla tak wielu na całym świecie, w tym także i dla mnie, a każdy z moich niesamowicie utalentowanych poprzedników z najwyższą starannością podszedł do tej niezwykłej odpowiedzialności i przywileju. Dołożę wszelkich starań, by zrobić tak samo. W przeciwieństwie do Doktora mam tylko jedno serce, ale oddaję je w całości temu serialowi – napisał Gatwa w oświadczeniu.

Swoje trzy grosze dorzucił także powracający po latach do "Doktora Who" showrunner Russell T Davies:

– Przyszłość już tu jest i jest to Ncuti! Czasem prawdziwy talent przechodzi przez drzwi i jest tak jasny, odważny i błyskotliwy, że mogę tylko patrzeć z podziwem i dziękować naszym szczęśliwym gwiazdom. Ncuti olśnił nas, przejął Doktora i zdobył kluczyki do TARDIS w ciągu paru sekund. Jestem pewny, że nie możecie się doczekać, aby dowiedzieć się więcej, ale na razie to racjonujemy, bo przed nami jeszcze epicki finał cudownej Jodie. Ale obiecuję wam, 2023 będzie spektakularny!

"Doktor Who" to serial o długiej historii. Pierwotnie był emitowany na BBC One w latach 1963-1989, a główne role zagrali William Hartnell, Patrick Troughton, Jon Pertwee, Tom Baker, Peter Davison, Colin Baker i Sylvester McCoy. W 2005 produkcja powróciła w nowej odsłonie, a w kolejnych sezonach wystąpili Christopher Eccleston, David Tennant, Matt Smith, Peter Capaldi i Jodie Whittaker.

Przed nami jeszcze jeden odcinek specjalny z Whittaker w tytułowej roli i z Chrisem Chibnallem za sterami. Russell T Davies, który będzie prowadzić produkcję 14. sezonu, był już showrunnerem "Doktora Who" w 2005 roku – i to jemu zawdzięczamy powrót serialu w nowej formie, a także to, jaki przybrał kształt.

REKLAMA