Czy Michael Peterson zabił żonę? Serialowe córki pisarza ze "Schodów" przyznają, że same nie są pewne

"Schody" (Fot. HBO Max)

Występujące serialu true crime "Schody" Sophie Turner i Odessa Young przyznały, że nie są pewne, czy Michael Peterson naprawdę jest mordercą i zabił swoją żonę. Czy chciałyby znać odpowiedź?

"Schody" HBO Max do fabularyzowana wersja dokumentu true crime z 2004 roku. Serial opowiada prawdziwą historię pisarza Michaela Petersona (Colin Firth, "Jak zostać królem"), który został oskarżony o zamordowanie swoje żony Kathleen (Toni Collette, "Niewiarygodne"). Grające w serialu Sophie Turner ("Gra o tron") i Odessa Young ("Bastion") nie są pewne, czy Michael Peterson faktycznie jest mordercą.

Schody – czy Michael Peterson zabił swoją żonę?

Sophie Turner i Odessa Young wcielają się w serialowe córki Petersonów: Margaret i Marthę. W rozmowie z Variety aktorki zdradziły, że – podobnie jak wielu widzów, którzy śledzą sprawę od czasów dokumentu z 2004 roku – nie są już pewne, czy Michael Peterson jest mordercą. I co więcej, nie chcą wiedzieć.

– To jest szalone, jesteś pierwszą osobą, która nas o to zapytała na głos – odpowiedziała Sophie Turner na pytanie dziennikarki, czy sądzą, że Peterson zabił.

Odessa Young rozwinęła wypowiedź koleżanki z planu, wyjaśniając, dlaczego nie chcą się w to zagłębiać.

– Nie wiem. Myślałam, że muszę wiedzieć, a teraz jest mi dobrze z tym, że nigdy, przenigdy się nie dowiem. (...) Myślę też – i może to tylko dlatego, że spędziliśmy siedem miesięcy w perspektywie osób, które dotknęło to najbardziej – myślę, że część mnie teraz czuje: "czy to jest mój interes? Kim jestem, by wydawać osąd?". Proces się odbył i oni doszli do swoich wniosków. Czy to ma znaczenie, czy ja myślę, czy on jest niewinny czy winny?

schody Sophie Turner Odessa Young czy peterson zabił

"Schody" (Fot. HBO Max)

Sophie Turner jest dokładnie tego samego zdania – ona również nie ma nic przeciwko życiu w niewiedzy.

– Czuję to samo. Chciałabym, żebyśmy miały lepszą odpowiedź albo bardziej soczystą odpowiedź dla ciebie. Ale nie wiem. Jestem mniej pewna, niż kiedy to zaczynaliśmy.

Niepewność aktorek wydaje się być uzasadniona. Oskarżony o morderstwo Michael Peterson twierdził, że przyczyną śmierci Kathleen był upadek ze schodów. Oskarżenie zostało później zredukowane do nieumyślnego spowodowania śmierci – po tym jak odkryto, że kluczowy świadek oskarżenia złożył wprowadzające w błąd zeznania. Zachęcamy do przeczytania naszej recenzji serialu "Schody".

Schody – kolejne odcinki w piątki na HBO Max

REKLAMA