"Obi-Wan Kenobi" nie może starać się o Emmy 2022, a przyczyna jest dość nietypowa. Co stoi na przeszkodzie?

"Obi-Wan Kenobi" (Fot. Disney+)

"Obi-Wan Kenobi" nie ma szans zakwalifikować się do nagród Emmy w 2022 roku z przyczyn... technicznych. Co stoi na drodze najnowszemu serialowi Disneya?

Serial "Obi-Wan Kenobi" prawdopodobnie nie będzie mógł starać się w tym roku o nominacje do nagród Emmy, a nietypową przyczynę odkrył serwis Variety. Oczywiście, nie wiadomo, czy nowa produkcja Disney+ ze świata "Gwiezdnych wojen" znalazłaby się finalnie na liście nominowanych seriali, ale na chwilę obecną nie ma szans nawet starać się o taką nominację. Co stoi na przeszkodzie?

Obi-Wan Kenobi nie może ubiegać się o Emmy

Okazuje się, że przyczyną jest złe wyliczenie dat ukazywania się odcinków. W regulaminie nagród Emmy wytyczne mówią, że serial, który nadawany jest co tydzień, aby kwalifikować się do Emmy w tym roku, musi zakończyć swoje nadawanie do 15 czerwca – czyli przed rozpoczęciem głosowania na seriale.

"Obi-Wan Kenobi" wystartuje 27 maja, a jego finał ma zostać wyemitowany 22 czerwca. Jeżeli Disneyowi zależałoby na startowaniu do nagród w tym roku, musiałby przesunąć go na 15 czerwca, czyli wrzucić wtedy dwa ostatnie odcinki naraz. Dodatkowo Disney+ musiałby zapewnić przedpremierowy dostęp do serialu, w tym także ostatniego odcinka, 20 tys. członkom Akademii Telewizyjnej. A tego raczej nie zrobi ze względu na wysokie ryzyko wycieku spoilerów z finału.

Obi-Wan Kenobi nagrody Emmy

"Obi-Wan Kenobi" (Fot. Disney+)

Oczywiście, oznacza to tylko, że "Obi-Wan Kenobi" nie może wystartować do Emmy w tym roku, za to swobodnie będzie mógł to zrobić w 2023 roku. To, co wydaje się dla niego największą przeszkodą, to nadchodzące w tym roku inne seriale ze świata "Gwiezdnych wojen": 3. sezon "The Mandalorian" i "Andor", które będą stanowiły dla niego naturalną konkurencję w przyszłym roku, której teraz "Obi-Wan Kenobi" nie ma.

W Polsce Disney+ wystartuje 14 czerwca (znamy już polski cennik Disney+). Tego dnia będą w nim dostępne cztery pierwsze odcinki serialu "Obi-Wan Kenobi", a kolejne mamy już otrzymywać na bieżąco, czyli w kolejne środy. Całość ma liczyć sześć odcinków.

Obi-Wan Kenobi – premiera serialu 27 maja

REKLAMA