Wybór piosenki dla Ruth w finale serialu "Ozark" nie był przypadkowy. Showrunner tłumaczy jej znaczenie

"Ozark" (Fot. Netflix)

Co stoi za wyborem piosenki dla Ruth w finale "Ozark"? Showrunner serialu, Chris Mundy zdradził, czemu padło na utwór "T.R.O.Y.", który wykonują Pete Rock & CL Smooth.

W finałowym odcinku serialu "Ozark", Ruth (Julia Garner) słucha piosenki "T.R.O.Y." ("They Reminisce Over You"), którą wykonują Pete Rock & CL Smooth. Wybór oczywiście nie był przypadkowy.

Ozark – co oznaczała piosenka Ruth w finale?

Showrunner serialu, Chris Mundy, zdradził w rozmowie z The Hollywood Reporter, dlaczego postawił akurat na ten utwór. Jak przyznał, w pewien sposób od zawsze wiedział, że to musi być właśnie to.

– To w pewien sposób zawsze była ta piosenka. Po prostu ciągle do tego wracałem. To świetny moment w jej życiu: jest szczęśliwa, nie wie, co nadchodzi. Muzyka musiała być optymistyczna, sentymentalna, ale nie banalna, [musiała] mówić o rodzinie i przeszłości. Ona zostawia za sobą utratę Wyatta i zmierza ku swojej przyszłości, jakakolwiek ona nie będzie – te dwie rzeczy musiały się ze sobą łączyć i być tak radosne, jak tylko mogły być w jej ostatniej piosence.

Warto dodać, że utwór "T.R.O.Y." był zainspirowany śmiercią Troya Dixona, znanego jako Trouble T. Roy z zespołu Heavy D & the Boyz. Nic więc dziwnego, że jej temat przewodni tak doskonale pasował do tego momentu w serialu.

Ozark Ruth finałowa piosenka

"Ozark" (Fot. Netflix)

Ruth bardzo lubiła słuchać rapu, ale to w 4. sezonie czuć było jego wyjątkową moc. Mogliśmy usłyszeć m.in. "The Cousin of Death" Nasa z płyty "N.Y. State of Mind", która pojawiła się w pierwszym odcinku sezonu 4B o tym samym tytule.

– Ponieważ "[sen] jest kuzynem śmierci". To także tytuł odcinka – ona traci swojego kuzyna, ale odnosi się to także do tekstu Nasa. Chciałem, żeby to był moment zabawy – jeśli znasz płytę, to ci się to spodoba – powiedział Mundy.

Wątek ten powraca, gdy Ruth spotyka rapera Killer Mike'a i przez chwilę z nim rozmawia, mówiąc mu, że jest jego fanką. Piosenki "Represent" i "One Time 4 Your Mind" także pojawiają się w pierwszym odcinku sezonu 4B. Kiedy Ruth chwyta ze broń, której potem użyje do zabicia Javiego, w tle gra "Represent". Z kolei gdy później Ruth dzwoni na telefon Wyatta, bo chce mu opowiedzieć o planie Byrde'ów na nowe życie w Chicago, w tle słyszymy "One Time 4 Your Mind".

Ozark jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA