Nowa Francesca w 3. serii "Bridgertonów". Ruby Stokes odchodzi, dołącza aktorka znana z "Anatomii skandalu"

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Fani Franceski Bridgerton z pewnością ucieszą się, że ma być jej więcej w 3. sezonie serialu Netfliksa. Zagra ja jednak zupełnie inna aktorka. Co wpłynęło na zmianę w obsadzie?

Do tej pory Francesca, grana przez Ruby Stokes, była bardzo mocno na drugim planie w serialu "Bridgertonowie". Pojawiła się dwukrotnie w 1. sezonie i tylko w trzech odcinkach 2. sezonu, mimo iż obiecywano, że będzie jej więcej. Na szczęście mamy ją poznać trochę lepiej 3. sezonie, ale tym razem w jej roli zobaczymy Hannah Dodd, która ostatnio zagrała młodszą wersję Sophie, postaci Sienny Miller, w "Anatomii skandalu". Dlaczego rola została obsadzona ponownie?

Bridgertonowie – nowa Francesca w 3. sezonie

Jak informuje TVLine, powodem powtórnego castingu do serialu był napięty harmonogram Ruby Stokes, która gra główną rolę w nowej produkcji Netfliksa, "Lockwood & Co.". To właśnie z tego powodu Ruby Stokes mogła pojawić się tylko w trzech odcinkach 2. sezonu "Bridgertonów".

– Kocham Francescę, ale straciliśmy ją w połowie 2. sezonu. Po wyczerpaniu wszystkich innych możliwości niestety musiała odejść z przyczyn od nas niezależnych. Być może w 3. sezonie się uda – tłumaczył showrunner Chris Van Dusen.

Hannah Dodd Francesca Bridgertonowie

Hannah Dodd w "Anatomii skandalu" (Fot. Netflix)

I o ile do tej pory nie było to aż takim problemem, bo rola Franceski ciągle była trzecioplanowa, teraz scenarzyści doszli do wniosku, że w 3. sezonie bohaterka musi wyjść z cienia. I wiemy już, że nową Francescą została Hannah Dodd. Francesca wyjdzie na pierwszy plan najprawdopodobniej w 6. sezonie "Bridgertonów", podczas ekranizacji książki Julia Quinn "Grzesznik nawrócony".

Francesca Bridgerton opisywana jest jako "nieco tajemnicza na tle swojej gadatliwej, ekstrawertycznej rodziny. Pomimo swojej skrytej natury, daje sobie radę podczas wydarzeń towarzyskich, uzbrojona w czerstwy humor i pragmatyzm, które sprawiają, że jej kapryśny ton jest dezorientujący, i zwracają na nią uwagę, kiedy najmniej tego pragnie". Zdjęcia do 3. sezonu "Bridgertonów" mają zacząć się latem.

Bridgertonowie są dostępni na platformie Netflix

REKLAMA