Netflix prezentuje teasery "Resident Evil: Remedium". Zobaczcie, jak zaczęła się apokalipsa w świecie serialu

"Resident Evil: Remedium" (Fot. Netflix)

W sieci zadebiutowały teasery serialu Netfliksa "Resident Evil: Remedium". Zobaczcie, jak kultowa seria gier i filmów wypada w zupełnie nowej wersji.

"Resident Evil: Remedium" to 8-odcinkowy serial Netfliksa, nawiązujący do popularnej serii gier i filmów. W teaserach serialu, które właśnie zaprezentował Netflix, widzimy różne odniesienia, znane fanom serii.

Resident Evil: Remedium – zobaczcie teasery serialu

Akcja serialu, który będzie mieć premierę 14 lipca, ma rozgrywać się się w dwóch równoległych linach czasowych. W pierwszej, w 2022 roku, poznamy nastoletnie siostry Jade i Billie Wesker, które przeprowadzają się do Nowego Raccoon City, tętniącego życiem miasta stojącego u progu swojej świetności. W zwiastunach widzimy, że w tym samym czasie grupa naukowców przygotowuje specyfik Joy, który ma "poprawić jakość życia", a w rzeczywistości infekować ludzi wirusem T.

Drugi teaser przybliża pochodzenie "cudownego leku", a także wyjaśnia obecność misia, który w pierwszej zapowiedzi pojawił się tylko na krótką chwilę.

W drugiej linii czasowej przeskakujemy o 14 lat, do trwającej już apokalipsy. W teaserach widać Jade, która walczy o przetrwanie w świecie pełnym potworów. W krótkich ujęciach zobaczyliśmy coś, co bardzo przypomina Lickera, oraz wielkiego robaka, który mocno nawiązuje do Gulp Worma z "Resident Evil Code: Veronica" i Grave Diggera z "Resident Evil 3", ale nie ma pewności, czy jest którymkolwiek z nich.

W obsadzie serialu są Lance Reddick ("Bosch", "Fringe") jako Albert Wesker, Ella Balinska ("Aniołki Charliego") i Tamara Smart ("Artemis Fowl") jako młodsza i starsza wersja Jade Wesker, a także m.in. Siena Agudong ("No Good Nick"), Adeline Rudolph ("Chilling Adventures of Sabrina") i Paola Núñez ("The Purge"). Showrunnerem "Resident Evil: Remedium" jest Andrew Dabb ("Supernatural").

Resident Evil: Remedium – premiera 14 lipca na Netfliksie

Resident Evil serial netflix kiedy premiera

REKLAMA