Dziecięcy aktor z "The Wire" powrócił do Baltimore jako policjant. Poznaliście go w serialu "Miasto jest nasze"?

"Miasto jest nasze" (Fot. HBO)

David Simon ściągnął do swojego nowego serialu, "Miasto jest nasze", kilka znajomych twarzy z kultowego "The Wire". Jednym z nich jest aktor, który wtedy grał dzieciaka o ksywce Dukie.

Fani "The Wire" z uśmiechem odnajdują w serialu "Miasto jest nasze" znajome twarze. Nic w tym dziwnego, David Simon i George Pelecanos nie tylko powrócili do Baltimore, z tematem policji i narkotyków, ale postarali się także o powrót niektórych aktorów – choć w zupełnie innych rolach.

Dziecięcy aktor z The Wire gra w Miasto jest nasze

O ile część aktorów rozpoznać jest dość łatwo, tak wiele osób mogło mieć problem z rozpoznaniem Jermaine'a Crawforda, który w "The Wire" wcielał się w wychowującego się w biedzie małego chłopca, Duquana Weemsa, aka Dukiego. Dukie niestety stał się "produktem" Baltimore, uzależniając się od narkotyków.

Miasto jest nasze Dukie The wire

"The Wire" (Fot. HBO)

W serialu "Miasto jest nasze" Jermaine Crawford gra policjanta Jaquana Dixona, który pomaga detektywowi Seanowi Suitorowi (Jamie Hector). Jamie Hector – który z kolei w "The Wire" grał Marlo – opowiedział TVLine o tym ponownym spotkaniu.

– Rozmawiałem z Jermainem od czasu zakończenia "The Wire", ale od tamtego momentu go nie widziałem. To było ponowne spotkanie, sympatyczny moment. Zobaczyć Jermaine'a w tej roli, wiedząc, jaki jest utalentowany, to było jak zwycięstwo. On grał Dukiego, ja grałem Marlo, ale tutaj byliśmy w rolach kompletnie innyc, od naszych poprzednich. Jermaine jest teraz całkowicie dorosły. Oczekiwałem od niego i innych dzieciaków z serialu, wielkich rzeczy, ale dzielenie z nim ekranu było przyjemne. Dobrze się bawiliśmy.

Co więcej, w serialu "Miasto jest nasze" pojawia się także Maria Bloom, którą fani "The Wire" mogą pamiętać jako radną Marlę Daniels. W nowej produkcji Simona i Pelecanosa gra panią Green, wścibską sąsiadkę, która nie ma zaufania do policji.

"Miasto jest nasze" to serial opowiadający historię prawdziwego skandalu. Nakręcono go na podstawie książki dziennikarza Justina Fentona pt. "We Own This City: A True Story of Crime, Cops and Corruption". Produkcja HBO pokazuje skandal korupcyjny wokół Baltimore Police Department's Gun Trace Task Force nagłośniony w 2017 roku, a także moralny upadek miasta, do którego doprowadziła polityka "zero narkomanii".

Miasto jest nasze – nowe odcinki co wtorek na HBO i HBO Max

REKLAMA