Co nowego w tym tygodniu? "Miłość, śmierć i roboty", "Miłość ponad czasem", "Nocne niebo" i inne premiery

"Miłość ponad czasem" (Fot. HBO)

Podczas gdy na HBO startuje "Miłość ponad czasem" z Rose Leslie, Amazon pokaże "Nocne niebo" z Piotrem Adamczykiem na drugim planie. Jakie jeszcze seriale będą w tym tygodniu?

Miłość ponad czasem (nowość) – 16 maja na HBO

"Miłość ponad czasem" to nowa adaptacja powieści Audrey Niffenegger, którą przeniósł na ekran Steven Moffat ("Doktor Who", "Sherlock"). W serialu HBO poznamy zawiłą, magiczną historię miłosną Clare (Rose Leslie, "Gra o tron") i Henry'ego (Theo James, "Sandition"). Na drodze do pełnego szczęścia małżeństwa stoi zagadkowa przypadłość mężczyzny, która powoduje u niego przypadkowe i niekontrolowane podróże w czasie. W obsadzie są też m.in. Desmin Borges ("You're the Worst"), Josh Stamberg ("The Affair") i Kate Siegel ("Nocna msza").

Kto zabił Sarę? (sezon 3) – 18 maja na Netfliksie

Meksykański serial "Kto zabił Sarę?" wraca z 3. sezonem, który ma być najbardziej zaskakujący i wypakowany twistami ze wszystkich. W składającej się z siedmiu odcinków finałowej serii, w którym wrogowie stają się sprzymierzeńcami, Alex w końcu dowie się, co naprawdę stało się z Sarą.

Angelyne (nowość Peacock) – 19 maja w USA

"Angelyne" to inspirowany faktami limitowany serial Peacock z Emmy Rossum ("Shameless") w tytułowej roli. Poznamy w nim absolutnie wyjątkową kobietę, która w latach 80. postanowiła zostać znana z tego, że jest znana, umieszczając swój wizerunek na bilbordach w Los Angeles. W obsadzie są też m.in. Martin Freeman ("Fargo"), Alex Karpovsky ("Dziewczyny"), Hamish Linklater ("Legion") i David Krumholtz ("Kroniki Times Square"). Showrunnerką jest Allison Miller ("Strange Angel").

Sekret sprzed lat (nowość) – 20 maja na Apple TV+

"Sekret sprzed lat" to składający się z ośmiu odcinków thriller Apple TV+, który opowie o różnicach pomiędzy młodzieńczymi aspiracjami i rzeczywistością dorosłości, kiedy podczas imprezowego weekendu grupki przyjaciół ze studiów jedno z nich umiera. 20 lat później pozostała piątka mierzy się z zagrożeniem, które stawia pod znakiem zapytania ich na pozór idealne życie. Akcja dzieje się w Miami, a w obsadzie są m.in. Marina de Tavira, Rosie Perez i Željko Ivanek.

Nocne niebo (nowość) – 20 maja na Prime Video

"Nocne niebo" to z kolei nowość Amazon Prime Video – serial science fiction o starszej parze, która odkrywa na podwórku zakopaną komorę, prowadzącą w niewytłumaczalny sposób wprost na dziwną, opuszczoną planetę. Główne role grają Sissy Spacek ("Bloodline") i J.K. Simmons ("Odpowiednik"), a w obsadzie znajduje się też m.in. polski aktor Piotr Adamczyk. Twórcą serialu jest debiutant Holden Miller, a showrunnerem Daniel C. Connolly ("Syn").

Miłość, śmierć i roboty (sezon 3) – 20 maja na Netfliksie

Pokręcona animowana antologia "Miłość, śmierć i roboty" powraca. W 3. sezonie zobaczymy dziewięć historii od różnych twórców, wśród których znajdują się Tim Miller, David Fincher, Alberto Mielgo, Patrick Osborne i Jennifer Yuh Nelson. Nowością jest to, że Fincher osobiście wyreżyseruje jedną z animacji – "Bad Travelling" – i będzie to jego reżyserski debiut w tym gatunku. Inna dobra wiadomość jest taka, że powrócą trzy roboty z animacji "Trzy roboty", które chodziły po apokaliptycznym świecie i próbowały zrozumieć zachowania ludzi.

REKLAMA