Pierwsze zdjęcia z serialu "Ich własna liga" Amazona. Twórcy serialu zdradzają, czego możemy się spodziewać

"Ich własna liga" (Fot. Amazon Prime Video)

Pojawiły się pierwsze zdjęcia z "Ich własnej ligi", serialu Amazona, który będzie uwspółcześnioną wersją filmu z 1992 roku i opowie o kobiecej drużynie baseballowej z czasów II wojny światowej.

Serial Amazona "Ich własna liga" ("A League of Their Own") będzie uwspółcześnioną historią, jaką poznaliśmy w filmie o tym samym tytule z 1992 roku w reżyserii Penny Marshall. Serial opowie o kobiecej drużynie baseballowej z czasów II wojny światowej. Amazon podzielił się właśnie pierwszymi zdjęciami z produkcji.

Ich własna liga – historia z filmu teraz jako serial

Zdjęcia zostały opublikowane w Entertainment Weekly, gdzie twórcy, Abbi Jacobson ("Broad City") – która także gra w serialu – i Will Graham ("Mozart in the Jungle"), opowiedzieli także trochę o tym, czego możemy się spodziewać.

– Oboje kochamy ten film. Dorastaliśmy z tym filmem i im więcej zaczęliśmy odkrywać prawdziwej historii [ukrytej] pod powierzchnią, tym większą szansę widzieliśmy, by opowiedzieć tę historię szerzej i zawrzeć w niej perspektywy, których nie było za pierwszym razem – ale z tym samym sercem, humorem i bezpretensjonalną frajdą, którą wszyscy pokochali w filmie – powiedział Graham

ich własna liga serial amazon

"Ich własna liga" (Fot. Amazon Prime Video)

Abbi Jacobson i Will Graham zauważają, że w dawnej lidze grać mogły kobiety tylko białe – lub takie, które dzięki jasnemu odcieniowi skóry dawały radę "przejść" jako białe. Pomimo że w filmie zaznaczono temat rasizmu, serial chce eksplorować go bardziej. Chanté Adams zagra Max Chapman, czarnoskórą graczkę, której marzy się sława. Towarzyszyć będzie jej przyjaciółka, Clance Morgan (którą gra Gbemisola Ikumelo). Jak opowiadała Abbi Jacobson:

– Z pewnością jest to coś, co Penny Marshall zasugerowała w filmie, ale chcieliśmy to naprawdę rozszerzyć. Postać Max jest oparta na trzech kobietach, które skończyły grając z mężczyznami, co jest niesamowitą historią dla wszystkich trzech z nich. Im więcej researchu zrobiliśmy, tym bardziej rozbudowywaliśmy te postacie i tym bardziej ekscytujące było opowiedzenie ich historii z dzisiejszej perspektywy.

W serialu zagrają Abbi Jacobson ("Broad City"), Chanté Adams ("Roxanne Roxanne"), D'Arcy Carden ("The Good Place"), Gbemisola Ikumelo ("Famalam"), Kelly McCormack ("Killjoys"), Roberta Colindrez ("Vida"), Priscilla Delgado ("The Protected") i Patrick J. Adams ("Suits"). Pojawi się także Nick Offerman ("Pam i Tommy") w roli trenera – w filmie grał go Tom Hanks. Zobaczymy również Rosie O'Donnell, która grała w filmie "Ich własna liga".

Ich własna liga – premiera latem 2022 na Amazonie

REKLAMA