Los Kim Wexler został wyjawiony w "Better Call Saul"? Fani są przekonani, że już rozgryźli, co się z nią stanie

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Fani "Better Call Saul" są po 6. odcinku finałowego sezonu przekonani, że wiedzą, co spotka Kim. Tymczasem reżyser odcinka, Giancarlo Esposito, tłumaczy jej błyskawiczną decyzję. Spoilery!

Losy Kim Wexler (Rhea Seehorn) są nieznane, ale czy "Better Call Saul" mogło właśnie wyjawić zakończenie jej historii? Szybka decyzja, jaką podejmuje w odcinku "Axe and Grind", oraz wizytówka sklepu z odkurzaczami okazują się być dla fanów dużą podpowiedzą.

Better Call Saul sezon 6 – co czeka Kim Wexler?

W rozmowie z Variety reżyser odcinka "Axe and Grind", Giancarlo Esposito, wyjaśnił, co stało za decyzją Kim, która była w drodze na spotkanie grupy pro bono, która pracowała nad zmianą systemu prawnego. Jednak zanim dotarła na miejsce, dostała telefon od Jimmy'ego, że ich cały przekręt zaczyna się sypać. I bez wahania zawróciła samochód.

– Dla mnie to jest łamiący serce moment w tym odcinku – i chciałem, by odzwierciedlał ważną decyzję w życiu Kim i jej życiu z Jimmym. Miała szansę, której pragnęła całe swoje życie, miała zamiar wejść do tego pokoju i wcielić to w życie. Podjęła tę decyzję – z miłości czy z podekscytowania, z radości? Cokolwiek to było, to zawrócenia [na drodze] to punkt zwrotny, to idealna analogia. To punkt zwrotny w jej życiu.

Better Call Saul co dalej z Kim

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Nieco wcześniej w serialu pojawiła się wizytówka sklepu z odkurzaczami, który na pewno fani kojarzą z "Breaking Bad" i "El Camino". To właśnie jego właściciel pomógł zorganizować zniknięcie Walta, Saula i Jessego, nadając im nowe tożsamości. Jeszcze wcześniej, w odcinku "Hit and Run", pojawił się numer komórki Kim. Ponieważ na wszystkie telefony pokazane w serialu zawsze można było zadzwonić, jeden z fanów to uczynił i podzielił się swoim odkryciem na Reddicie.

– Zadzwoniłem pod numer, który był telefonem Kim, i to numer stacjonarny w Albuquerque [kobiety] o nazwisku Laura Montoya. Jeśli przeczytasz to w przyszłości, a Kim skończy żyjąc jako Laura Montoya, będziesz jedną z niewielu osób, które poznają moje umiejętności detektywistyczne. Jeśli Laura Montoya nie jest pseudonimem ani powiązaniem z Kim lub BCS, to dowiedz się, że Vince Gilligan użył prawdziwego numeru jakiejś kobiety z jakiegoś szalonego powodu.

Czy twórcy właśnie potwierdzili, że Kim skorzysta z usług sprzedawcy odkurzaczy i będzie żyć po zakończeniu serialu pod nową tożsamością? Trudno w to uwierzyć – ale też trudno uwierzyć, aby numery pojawiły się na ekranie przypadkowo. Co jest prawdą, dowiemy się jednak w drugiej części "Better Call Saul", której premiera jest zaplanowana na 12 lipca. Tymczasem już 24 maja obejrzymy finałowy odcinek sezonu 6A pt. "Plan and Execution". Zobaczcie zapowiedź:

Better Call Saul sezon 6 – nowe odcinki we wtorki na Netfliksie

REKLAMA