"Rick i Morty" teraz także w wersji anime. Nowy serial ma zamówienie na 10 odcinków – poznajcie szczegóły

"Rick i Morty" (Fot. Adult Swim)

"Rick i Morty" wkrótce zyska towarzysza. Telewizja Adult Swim zamówiła wersję anime pokręconej kreskówki dla dorosłych, a zrobi ją reżyser, którego fani mogą już kojarzyć.

Dziś dzień dobrych wiadomości dla fanów serialu "Rick i Morty". Rano pisaliśmy, że podczas gdy my czekamy na premierę 6. sezonu, scenarzyści rozpoczynają pracę nad sezonem 8. Teraz okazuje się, że niespodzianek jest więcej.

Rick i Morty – powstaje wersja anime serialu

Jak informuje TVLine, telewizja Adult Swim zamówiła 10-odcinkowy sezon "Rick and Morty: The Anime", czyli serialu anime o Ricku i Mortym. Za produkcję będzie odpowiadać reżyser Takashi Sano ("Tower of God"), który wcześniej napisał i wyreżyserował krótkie odcinki "Rick and Morty vs. Genocider" oraz "Summer Meets God (Rick Meets Evil)" – pierwszy z nich możecie obejrzeć poniżej.

Stacja zapowiada nową przygodę, która dostosuje tematy i wydarzenia z serialu-matki do nowej formuły, jednocześnie będąc czymś zupełnie odrębnym. W serialu nie zabraknie całej rodziny, którą znamy z oryginału, w tym także Jerry'ego.

– Wyczyny Ricka i jego ekipy w multiwersum stanowią wyzwania dla więzi rodzinnych, ale też zawsze stają na wysokości zadania. To taki podnoszący na duchu widok i Jerry nie stanowi wyjątku. Jestem zaszczycony, że dostałem okazję opowiedzieć nową historię o tej niesamowitej rodzinie. Mam nadzieję, że spodobają wam się ich przygody! – powiedział Sano.

Obecnie trwa już produkcja serialu, ale nie ma jeszcze przybliżonej daty premiery. W tym momencie nie wiemy też nic konkretnego o 6. sezonie "Ricka i Morty'ego" – jakiś czas temu podano, że serial wróci w 2022 roku, ale nie ma jeszcze dokładniejszej daty ani zwiastuna.

Tymczasem TVLine podaje, że w Adult Swim trwają pracę nad jeszcze jednym tytułem anime – "Ninja Kamui" to futurystyczna historia przygodowa, której bohaterem będzie Joe Higan, były ninja, który uciekł ze swojego klanu i ukrywa swoją brutalną przeszłość w małomiasteczkowej Ameryce. Po tym jak udaje mu się uniknąć śmierci, powraca jako Ninja Kamui, by pomścić swoją rodzinę i przyjaciół. Serial tworzy Sunghoo Park ("God of High School", "Jujutsu Kaisen").

Rick i Morty jest dostępny na HBO Max

REKLAMA