Disney+ tworzy nowego "Daredevila". Poznaliśmy już scenarzystów serialu, a co z powrotem Charliego Coxa?

"Daredevil" (Fot. Marvel)

Wiosną Disney+ przejął netfliksowe seriale Marvela, a teraz mamy jeszcze lepszą wiadomość: platforma tworzy nowego "Daredevila". Co już wiemy o kolejnej odsłonie serialu?

Po tym, jak seriale Marvela z Netfliksa przeniosły się na Disney+, a Matt Murdock/Daredevil pojawił się w filmie "Spider-Man: Bez drogi do domu", wszyscy niecierpliwie czekali, czy Disney+ podejmie się większej opowieści o Daredevilu. Jak donosi Variety, prace nad nową odsłoną serialu "Daredevil" trwają.

Disney+ pracuje nad nowym Daredevilem

Od pewnego czasu krążyły pogłoski, że trwają prace nad serialem o "Daredevil: The Man Without Fear", szczególnie że dwie z gwiazd netfliksowego serialu pojawiły się w projektach Marvela. Charlie Cox jako Matt Murdock miał swoje pięć minut w "Spider-Man: Bez drogi do domu", a Vincent D’Onofrio jako Wilson Fisk/Kingpin pojawił się w serialu "Hawkeye". Czy zobaczymy ich także w nowym serialu?

Kingpin Daredevil Disney+

Kingpin w serialu "Daredevil" (Fot. Marvel)

Variety powołując się na swoje źródła twierdzi, że prace nad serialem trwają, a w jego producentami wykonawczymi i scenarzystami są Matt Corman i Chris Ord. Odpowiadali oni za serial "Kamuflaż" ("Covert Affairs") z Piper Perabo i Christopherem Gorhamem. Z kolei ich ostatnie seriale to "The Enemy Within" i "The Brave" dla NBC oraz "Kwarantanna" dla The CW.

W tym momencie informacja o serialu nie jest potwierdzona przez Disney+, nie ma też oficjalnego potwierdzenia, że Charlie Cox wróci w głównej roli. Pytanie o to, czy aktor ponownie wcieli się w Daredevila, zadaje wprost Screen Rant i odpowiada: jest to oczywiście bardzo prawdopodobne, podobnie jak to, że Vincent D'Onofrio pojawi się ponownie jako Kingpin. W końcu obaj grali już te role ponownie po zakończeniu serialu Netfliksa. Screen Rant przypomina również, że do tematu odnosił się już wcześniej Kevin Feige z Marvela, który powiedział:

– Gdybyście mieli zobaczyć Daredevila w nadchodzących rzeczach, to tak, Charlie Cox byłby aktorem grającym Daredevila. Gdzie to zobaczymy, jak to zobaczymy, kiedy to zobaczymy, pozostaje do ustalenia.

Fani Marvela bardzo chwalili "Daredevila", zarówno jeżeli chodzi o casting, jak i jego mroczną i bardziej brutalną odsłonę. "Daredevil" miał trzy sezony i został anulowany w 2018 roku. Długi okres przerwy, pomiędzy przejściem postaci Daredevila z Netfliksa do MCU/Disneya wynikał z klauzuli w umowie, która zakładała dwuletni zakaz używania tej postaci po zakończeniu serialu.

Daredevil powróci w Polsce na Disney+

REKLAMA