"Heartstopper" dopiero się rozkręca. Netflix zamówił 2. i 3. sezon świetnie ocenianego serialu młodzieżowego

"Heartstopper" (Fot. Netflix)

Spokojnie, Netflix nie skasuje "Heartstoppera". Co więcej, queerowy hit młodzieżowy dostał od razu zamówienie na dwa kolejne sezony – co już wiemy na ich temat?

"Heartstopper" podbił tej wiosny netfliksową publikę i wygląda na to, że zostanie z nami na dłużej. Platforma ogłosiła zamówienie od razu na 2. i 3. sezon serialu.

Heartstopper – Netflix zamawia 2. i 3. sezon serialu

Brytyjski serial młodzieżowy, będący ekranizacją komiksów Alice Oseman, to historia o dorastaniu i młodzieńczej miłości. Akcja dzieje się w szkole dla chłopców, gdzie neurotyczny Charlie (Joe Locke) przypadkiem zapoznaje się z poruszającym się w kręgach popularnych dzieciaków rugbystą Nicka (Kit Connor). Zaskakująca przyjaźń dwóch chłopców szybko przeradza się w nieoczekiwany romans. Charlie, Nick i krąg ich przyjaciół muszą pokonać trudną drogę odkrywania siebie i akceptacji, wspierając się nawzajem w odnalezieniu swojego autentycznego "ja".

"Heartstopper" to serial, który ogląda się jak przeciwieństwo "Euforii" – bo nie tylko pokazuje, że nastoletniość potrafi być niewinna (więcej o tym w naszej recenzji serialu "Heartstopper"), ale też pozwala młodzieży być młodzieżą. Zamiast imprez, eksperymentów z narkotykami i seksu mamy tu pierwsze miłości, skomplikowane przyjaźnie i spotkania przy koktajlach mlecznych. Do tego nie brakuje wątków LGBTQ+, bo oprócz romansu dwóch chłopców pojawia się m.in. dziewczyna trans.

1. sezon serialu jest ekranizacją dwóch pierwszych tomów powieści graficznej pod tym samym tytułem. Zostają jeszcze dwa plus ostatni, który ma ukazać się w lutym 2023 roku. Sama Oseman, która jest także twórczynią serialu, mówiła, że chciałaby dostać cztery sezony, aby opowiedzieć całą historię. I możliwe, że właśnie tak będzie, czyli serial wyjdzie poza zamówiony właśnie 3. sezon.

W tym momencie Netflix nie zdradza żadnych konkretnych informacji o 2. sezonie "Heartstoppera", jak np. liczba odcinków czy przybliżona data premiery. Na pewno wiadomo jedno: Alice Oseman powróci jako scenarzystka i producentka serialu.

Heartstopper jest dostępny na platformie Netflix

REKLAMA