Co warto obejrzeć w tym tygodniu? "Stranger Things", "Będzie bolało", "Obi-Wan Kenobi" i inne premiery

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Przed nami tydzień, w którym wreszcie doczekamy się premiery 4. sezonu "Stranger Things". Ale seriali, które warto obejrzeć, jest więcej – w tym medyczny dramat "Będzie bolało" na CANAL+.

Prawo i porządek: Przestępczość zorganizowana (serial NBC) – 23 maja na CANAL+ Seriale

"Prawo i porządek: Przestępczość zorganizowana" to najnowsza odsłona jednego z najpopularniejszych amerykańskich seriali kryminalnych. Tym razem zobaczymy opowieść o walce z nowojorską mafią, której podejmuje się grupa miejscowych policjantów. W głównej roli zobaczymy Christophera Meloniego, który powróci jako Elliot Stabler. Towarzyszą mu m.in. Tamara Taylor ("Kości"), Dylan McDermott ("American Horror Story") i Michael Rivera ("Podwójne życie"). Premiera 23 maja na CANAL+ Seriale oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

61st Street (nowość AMC) – 26 maja na AMC Polska

"61st Street" to thriller prawniczy Petera Moffata ("Długa noc"), opowiadający o skorumpowanych strukturach władzy w Chicago. Poznamy historię Mosesa Johnsona (Tosin Cole), obiecującego czarnoskórego sportowca, który zostaje wciągnięty w skorumpowany system sądownictwa karnego Chicago, oraz Franklina Robertsa (Courtney B. Vance, "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona"), obrońcy z urzędu, który zajmuje się jego przypadkiem. Chociaż Roberts obiecał swojej żonie przejście na emeryturę, podejmuje tę sprawę – dostrzega, że może ona zmienić cały system sądownictwa Chicago, rzucając wyzwanie instytucjonalnemu rasizmowi i wszechobecnej korupcji, które stoją w jego centrum. Polska premiera planowana jest na 26 maja o godz. 22:00 na kanale AMC.

Stranger Things (sezon 4A) – 27 maja na Netfliksie

"Stranger Things" powraca po bardzo długiej przerwie z 4. sezonem. Jego pierwsza część ma składać się z aż siedmiu odcinków (łącznie ok. dziewięć godzin oglądania!) i zacznie się jakieś pół roku po bitwie o Starcourt, która przyniosła miasteczku Hawkins terror i zniszczenie. Zmagając się z jej skutkami, nasza grupa przyjaciół po raz pierwszy zostaje rozdzielona, a zmaganie się z zawiłościami licealnego życia wcale nie ułatwia im sprawy. W tym trudnym dla nich okresie pojawia się nowe przerażające zagrożenie nie z tego świata. Jeśli rozwiążą jego makabryczną tajemnicę, być może uda im się w końcu położyć kres horrorom Drugiej Strony.

Będzie bolało (serial BBC) – 27 maja na CANAL+

"Będzie bolało" to serial medyczny BBC, oparty na książce pod tym samym tytułem – wspomnieniach brytyjskiego komika i pisarza Adama Kaya z czasów, kiedy pracował w szpitalu jako ginekolog. Główną rolę gra Ben Whishaw ("Skandal w angielskim stylu"), w obsadzie znaleźli się także m.in. Harriet Walter ("Obsesja Eve") w roli matki Adama i Alex Jennings ("The Crown") jako jego szef. Twórcą i showrunnerem serialu jest sam Adam Kay. Premiera 27 maja na CANAL+ Premium oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

Obi-Wan Kenobi (nowość Disney+) – 27 maja w USA

"Obi-Wan Kenobi" to serial ze świata "Gwiezdnych wojen", którego akcja będzie rozgrywała się na Tatooine 10 lat po dramatycznych wydarzeniach z "Zemsty Sithów", kiedy to Obi-Wan Kenobi zmuszony był oglądać upadek swojego najlepszego przyjaciela Anakina Skywalkera, który przeszedł na ciemną stronę jako Darth Vader. Teraz bohater wyrusza w kolejną ważną misję – w jej trakcie stawi czoła sojusznikom, którzy stali się wrogami, a także zmierzy się z gniewem Imperium. W głównej roli wraca Ewan McGregor, pojawi się również Hayden Christensen jako Darth Vader. To już ostatnia duża premiera Disney+, którą świat zobaczy szybciej niż Polska (u nas premiera 14 czerwca, razem ze startem Disney+).

REKLAMA