7 newsów na poniedziałek: Co się dzieje z "Eryniami", teaser "Królowej", krwawa "Zagłada domu Usherów"

Fot. Netflix

Co się dzieje z "Eryniami" TVP i Netfliksa. Teaser polskiej "Królowej". Kate Siegel o serialu "Zagłada domu Usherów". A oprócz tego nowy serial z Erin Doherty i nie tylko.

1. Erynie – co się dzieje z serialem TVP i Netfliksa?

TVP i Netflix kończą współpracę, a co to oznacza dla serialu "Erynie" na podstawie książki Marka Krajewskiego? Produkcję z Marcinem Dorocińskim w roli głównej zapowiadano w 2019 roku, a w 2020 mówiono, że zdjęcia są już na zaawansowanym etapie. Od tego czasu zapadła cisza i trudno powiedzieć, czy serial ujrzy światło dzienne. Serwis Wirtualnemedia.pl zapytał o "Erynie" zarówno w Netfliksie, jak i w TVP. Odpowiedź przyszła tylko z centrum informacji TVP:

– Informacje, o które Pani pyta, stanowią tajemnicę handlową. O emisji serialu "Erynie" spółka poinformuje rynek w odpowiednim czasie.

2. Kate Siegel o serialu Zagłada domu Usherów

W Kanadzie powstaje "Zagłada domu Usherów", nowy serial Mike'a Flanagana ("Nawiedzony dom na wzgórzu") na podstawie prozy Edgara Allana Poego. Oto co mówi o serialu grająca jedną z głównych ról Kate Siegel w rozmowie z Inverse:

– "Zagłada domu Usherów" to bombastyczny, chaotyczny bałagan zła. To wiadra krwi. Tworzenie tego to wielka frajda. Wszystkie postacie są podkręcone na maksa i nie przypomina to niczego, co ktokolwiek kiedykolwiek widział. Ale coś w rodzaju zachwiania i zła przedziera się przez nas wszystkich.

3. Królowa – teaser polskiego serialu

Antoni Porowski pojawił się w teaserze "Królowej" – polskiego serialu Netfliksa, w którym zobaczymy Andrzeja Seweryna w roli emerytowanego krawca i drag queen.

4. HBO Max zamawia hiszpański serial młodzieżowy

HBO Max zamówiło składający się z sześciu odcinków hiszpańskojęzyczny serial młodzieżowy "How To Screw It All Up". W serialu, który tworzą Jaime Olías i Pablo Sanhermelando, zobaczymy grupkę przyjaciół, którzy wybierają się w podróż autem bez celu, ale w końcu odnajdują siebie. Za produkcją stoi Boomerang, studio, które stworzyło "Los Misters de Laura", znane także w amerykańskiej wersji od NBC jako "The Mysteries of Laura". [Deadline]

5. Lauren Ridloff i Joshua Jackson tworzą serial

W telewizji Starz rozpoczęły się prace nad romantycznym serialem, który mają wyprodukować Ava DuVernay ("Jak nas widzą"), Joshua Jackson ("The Affair") i Lauren Ridloff ("The Walking Dead"). Serial będzie opowiadać o tym, jak przeciwieństwa się przyciągają – dwie bardzo różne od siebie osoby angażują się w romans, który wywróci ich świat i świat wszystkich dookoła nich – do góry nogami. Ridloff i Jackson, którzy grali razem na Broadwayu w "Dzieciach gorszego boga", mają zagrać główne role, a showrunnerką będzie Kat Candler ("Queen Sugar"). Jeśli projekt dojdzie do skutku, Starz zamówi od razu trzy sezony, składające się z 18 półgodzinnych odcinków. [TVLine]

6. Lina Esco odchodzi z serialu S.W.A.T.

Lina Esco opuszcza "S.W.A.T." przed 6. sezonem serialu. Aktorka, która była w obsadzie od początku, mówi, że to jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie kiedykolwiek musiała podjąć. [TVLine]

7. Chloe w czerwcu na Amazon Prime Video

24 czerwca na Amazonie na całym świecie pojawi się "Chloe", 6-odcinkowy thriller BBC z Erin Doherty ("The Crown") w roli głównej. Serial stworzony przez Alice Seabright ("Sex Education") opowiada o Becky Green (Doherty), dziewczynie, która ma obsesję na punkcie śledzenia swojej przyjaciółki z dzieciństwa, Chloe Fairbourne (Poppy Gilbert), mającej idealny wizerunek w serwisach społecznościowych. [Vanity Fair]

chloe serial

"Chloe" (Fot. BBC)

REKLAMA