"Królowa" – zwiastun i data premiery serialu Netfliksa. Andrzej Seweryn jako drag queen o imieniu Loretta

"Królowa" (Fot. Netflix)

Już w czerwcu na Netfliksie Andrzej Seweryn będzie zszywał swoją serialową rodzinę i poszerzał horyzonty widzów. Zobaczcie zwiastun polskiego serialu "Królowa".

23 czerwca na platformie Netflix zadebiutuje "Królowa", składający się z czterech odcinków polski serial, zapowiadany jako niezwykła historia o rodzinie, drugiej szansie i miłości pokonującej wszelkie różnice.

Królowa – Andrzej Seweryn w zwiastunie serialu

Serial opowie historię Sylwestra i Loretty (Andrzej Seweryn) – emerytowanego krawca i drag queen, który pięćdziesiąt lat temu wyjechał z Polski, by realizować się w Paryżu. Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, po tym jak dostaje list od wnuczki, w którym ta prosi go o ratunek dla chorej matki, która potrzebuje przeszczepu nerki. Podróż przybiera nieoczekiwany obrót, zmuszając Sylwestra do zmierzenia się z przeszłości.

Maria Peszek ("Lista Schindlera", "Nina") zagra Wiolettę, córkę Sylwestra, który nigdy nie poznała swojego ojca. Wioletta prowadzi zajęcia dla dzieci w jednym z górniczych miasteczek i samotnie wychowuje nastoletnią córkę. Pewnego dnia dostaje diagnozę o chorobie, która wymaga przeszczepu nerki. W roli córki Wioletty i wnuczki Sylwestra zobaczymy Julię Chętnicką ("Erotica 2022"). Izabella ma 18 lat i pracuje w górniczej stołówce, ale chce być kosmetyczką.

Podróż Sylwestra w rodzinne strony przybierze nieoczekiwany obrót, zmuszając całą trójkę do zmierzenia się z przeszłością, tragedią, trudnymi wyborami, ale też sprawi, że dostaną szansę odbudowania straconych więzi. Jak przekonuje się Sylwester, rodzina może mieć wiele fasonów, ale każdy z nich wymaga odpowiednich szwów.

– "Królowa" to serial o relacjach rodzinnych i o tym, że w naszej historii wszystko wskazuje na to, że te relacje nie mogą przetrwać. Krzywda, którą Sylwester wyrządził Wioli i jej matce jest nie do wybaczenia, nie do naprawienia. A jednak ich przyszłość może być wspólna – powiedział Andrzej Seweryn w wywiadzie dla "Elle".

W "Królowej" zobaczymy również Antoniego Porowskiego, znanego z "Queer Eye", który wcielił się w rolę asystenta Sylwestra w jego paryskim atelier. W roli Corentina, serdecznego przyjaciela Sylwestra, wystąpi Kova Rea. W drugoplanowych rolach pojawią się Paweł Koślik, Henryk Niebudek, Piotr Witkowski, Veronique Bisciglia, Lucas Adelon Rembas, Himera, Lucy d'Arc, Bartłomiej Bobrowski aka Graża Grzech, Lola Eyeonyou Potocki, Mariusz Ząbkowski Dżag, Soa de Muse, Keiona i inni.

Miniserial wyreżyserował Łukasz Kośmicki według konceptu Arniego Asgeirssona. Scenariusz napisali Arni Asgeirsson i Kacper Wysocki.

Królowa – premiera serialu 23 czerwca na Netfliksie

królowa serial netflix zwiastun kiedy premiera

REKLAMA