BBC Player wchodzi na polski rynek, ale nie jako osobny serwis. Brytyjskie hity od BBC będą na CANAL+ online

"'Allo 'Allo!" (Fot. BBC One)

Jeśli brakowało wam jednego miejsca, gdzie da się obejrzeć seriale i inne programy BBC, to się wkrótce zmieni. Do Polski wchodzi BBC Player, który będzie dostępny w ramach CANAL+.

Pomimo coraz większej liczby platform VoD w Polsce, wciąż jest problem z dostępem do wielu seriali – w tym także najlepszych produkcji BBC, które najczęściej pojawiają się u nas z dużym opóźnieniem i trudno przewidzieć, na jakiej platformie wylądują. A większości kultowych seriali zwyczajnie nie da się legalnie obejrzeć. Sytuacja ma się zmienić na lepsze już 1 czerwca, kiedy to w ramach CANAL+ online pojawią się treści dostępne na Wyspach na iPlayerze.

BBC Player dostępny w Polsce w ramach CANAL+

W ramach usługi BBC Player, dostępnej na platformie CANAL+, widzowie w Polsce będą mogli oglądać filmy fabularne i dokumentalne, seriale, programy lifestylowe, a także treści dla dzieci, oferowane przez takie kanały, jak BBC Brit, BBC Earth, BBC Lifestyle, BBC First i CBeebies. W pierwszym roku BBC dostarczy około tysiąc godzin treści, które będą mogli obejrzeć subskrybenci CANAL+.

W momencie startu będą dostępne takie tytuły, jak "David Attenborough i cuda natury", "Morze Śródziemne: przyroda w potrzasku", "Trump podbija świat", serial kryminalny "Niezapomniane" ("Unforgotten") czy komediowy klasyk "'Allo 'Allo!". Później w serwisie ma się pojawić m.in. więzienny serial "Czas" z Seanem Beanem i Stephenem Grahamem w rolach głównych i thriller śledczy "Stłamszeni". Kolejne zapowiadane tytuły to program motoryzacyjny "Top Gear", który pojawi się po premierze na kanale BBC Brit, oraz koncerty na żywo, w tym "U2: Live in London".

bbc player canal+ vod jak oglądać

Wszystkie programy będziecie mogli oglądać z polskim lektorem i napisami, a dodatkowo będzie możliwość włączenia napisów w języku angielskim dla wybranych programów.

– Włączenie do oferty CANAL+ biblioteki serwisu VOD BBC Player to kolejny krok w budowaniu szerokiej oferty wysokiej jakości produkcji z wielu rożnych kategorii dostępnych w jednym miejscu. Cieszymy się również z tego, że jako pierwsi będziemy mogli zaoferować dostęp do serwisu na polskim rynku – komentuje Monika Kłosińska, dyrektor ds. zakupów programowych CANAL+ Polska.

Dostęp do biblioteki BBC Player otrzymają w dniu premiery wszyscy nowi i obecni subskrybenci serwisu CANAL+ online, którzy korzystają z paczki zawierającej kanały CANAL+. Abonenci oferty satelitarnej CANAL+, którzy posiadają dekodery podłączone do internetu, będą mogli korzystać z biblioteki serwisu BBC Player bez dodatkowych opłat w ramach odkodowanego dostępu od 1 czerwca do 31 sierpnia 2022. Później treści BBC Player będą dostępne w ramach dodatkowych pakietów.

REKLAMA