"Będzie bolało" – Ben Whishaw i trudy życia młodych lekarzy. Kiedy polska premiera i gdzie obejrzeć serial?

"Będzie bolało" (Fot. BBC)

Wielogodzinne dyżury, przeciążenie, niedofinansowanie – w serialu "Będzie bolało" zobaczymy zmagania młodego lekarza w boleśnie szczerej opowieści. Polska premiera już za chwilę.

"Będzie bolało" to serial oparty na książce o tym samym tytule, autorstwa brytyjskiego komika Adama Kaya z czasów, gdy pracował jako młody lekarz na oddziale ginekologicznym. Premierowy odcinek zobaczymy w piątek 27 maja o 21:00 na CANAL+ Premium oraz tego samego dnia w serwisie CANAL+ online. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień o tej samej godzinie.

Będzie bolało – gdzie można obejrzeć serial BBC? 

Główny bohater serialu BBC (w tej roli Ben Whishaw, "Skandal w angielskim stylu"), tak jak pozostali pracownicy oddziału szpitala w Londynie, mierzy się z problemami brytyjskiej służby zdrowia. Niekończące się nadgodziny z destrukcyjnym wpływem na prywatne życie, niedofinansowanie, przeciążony personel, który stara się walczyć o zdrowie pacjentów z należnym profesjonalizmem i empatią, mimo pogłębiającej się frustracji. Serial w brutalnie prawdziwy sposób przedstawia realia młodych lekarzy, łącząc w sobie elementy komedii i dramatu.

będzie bolało kiedy polska premiera gdzie obejrzeć

"Będzie bolało" (Fot. BBC One)

Akcja serialu rozgrywa się po roku 2000 – swoją medyczną karierę rozpoczynał wówczas również pierwowzór głównego bohatera "Będzie bolało", Adam Kay. W Polsce książka ukazała się nakładem wydawnictwa Insignis. Adam Kay, który po latach zrezygnował z pracy w brytyjskiej służbie zdrowia, bez ogródek opisał trudne realia, w jakich funkcjonują młodzi lekarze – obarczeni ogromną odpowiedzialnością, przepracowani, nie mogą liczyć chociażby na godziwe wynagrodzenie. Książka szybko trafiła na listę bestsellerów, także w Polsce.

W obsadzie znaleźli się także m.in. Harriet Walter ("Obsesja Eve") w roli matki Adama i Alex Jennings ("The Crown") jako jego szef. Twórcą i showrunnerem serialu jest sam Adam Kay. Reżyserują Lucy Forbes ("The End of the F***ing World") i Tom Kingsley.

Będzie bolało – premiera serialu 27 maja na CANAL+

REKLAMA