Czemu Walter White był gorszym przeciwnikiem dla Gusa niż Lalo? Peter Gould komentuje "Breaking Bad"

"Breaking Bad" (Fot. AMC)

Dlaczego Walter White był gorszym przeciwnikiem dla Gusa Fringa niż Lalo Salamanca? Peter Gould, współtwórca "Breaking Bad" i "Better Call Saul", wyjaśnia.

Jak wiedzą fani "Breaking Bad", Gus Fring (Giancarlo Esposito) nie pozostanie królem narkotyków na zawsze. W końcówce 4. sezonu Walter White (Bryan Cranston) przeprowadził udany zamach na jego życie. Oglądając "Better Call Saul" mamy jednak prawo się zastanawiać, jak to się jednak stało, że nauczyciel chemii był w stanie tego dokonać, a Lalo Salamanca (Tony Dalton), którego poznaliśmy jako najbardziej niebezpiecznego gościa w tym świecie, ma z tym problem.

Jaką przewagę nad Gusem miał Walter White?

Peter Gould, współtwórca serialu "Better Call Saul", w rozmowie z Variety wytłumaczył, gdzie leży różnica. Wbrew pozorom sukces akcji z odcinka "Face Off" to nie jest tylko zasługa Waltera White'a. Jak powiedział Peter Gould, Fring zwyczajnie nie doceniał możliwości Waltera White'a.

– Cóż, myślę, że wielką przewagą Waltera White'a jest to, że Gustavo Fring go nie docenił. Nie sądzę, że Gus naprawdę wiedział, z kim ma do czynienia, [jeżeli chodzi o] Waltera White'a. Z drugiej strony, Gus zawsze chciał tego, co najlepsze, a Walter jest najlepszy. Wiec on ma tu pewien kłopocik.

Better Call Saul Breaking Bad Gus Lalo Walter White

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Jak zauważył Peter Gould, zupełnie inna sytuacja jest z Lalo, gdzie Gus jest w pełni świadomy zagrożenia. W "Better Call Saul" widzimy wręcz, jak nosi kamizelkę kuloodporną i zawsze ma przy sobie broń.

– On wie bardzo dobrze, z kim ma do czynienia, gdy ma do czynienia z Lalo Salamanką. Mierzy się z kimś, kto jest bezlitosny i sprytny, kto nie waha się zakończyć ludzkie życie – i kto jest częścią rodziny, która stała się wrogiem Gustava Fringa. Więc myślę, że Fring rozumie, z kim ma do czynienia dużo bardziej [w przypadku] Lalo.

Peter Gould przypomniał także, że oglądamy Gusa z przeszłości, gdy był innym człowiekiem. Obecnie zakończyła się emisja pierwszej części 6. sezonu "Better Call Saul", która zostawiła fanów serialu w niemałym szoku. Sami aktorzy przyznają, że bali się już podczas czytania scenariusza finału. Druga część 6. sezonu "Better Call Saul" będzie miała premierę 12 lipca.

Better Call Saul – sezon 6B od 12 lipca na Netfliksie

REKLAMA