"American Gigolo" – zwiastun serialowej wersji filmu z lat 80. Teraz Jon Bernthal poznaje uroki seksbiznesu

"American Gigolo" (Fot. Showtime)

Pojawiła się pierwsza zapowiedź serialu "American Gigolo" z Jonem Bernthalem w roli głównej. Serial jest współczesną wersją filmy z 1980 roku "Amerykański żigolak" z Richardem Gere'em.

"American Gigolo" to 10-odcinkowy serial Showtime, który jest rebootem filmu "Amerykański żigolak" z 1980 roku, w którym główną rolę grał Richard Gere. Teraz w roli tytułowego żigolaka występuje Jon Bernthal ("Punisher", "Miasto jest nasze"), który gra Juliana Kaye'a, faceta do towarzystwa. W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź serialu.

Jon Bernthal w serialu American Gigolo – zwiastun

W zapowiedzi widzimy fragmenty przedstawiające Juliana Kaye'a, którego historię poznajemy 15 lat po tym, jak został aresztowany za morderstwo. Urywki jego gwałtownej przeszłości mieszają się z próbą odnalezienia się we współczesnym seksprzemyśle Los Angeles. Bohater poszukuje odpowiedzi na to, kto wrobił go w zabójstwo i ma nadzieję, że znów zejdzie się z Michelle (Gretchen Mol, "Zakazane imperium"). W zwiastunie widać, że serial uwspółcześniania historię sprzed 40 lat.

W serialu pojawią się również m.in. Rosie O'Donnell ("SMILF") jako detektyw Sunday, poszukująca prawdy o morderstwie, w które wrobiono głównego bohatera, Lizzie Brocheré ("Falling Water") jako spadkobierczyni dochodowego kręgu prostytutek, Gabriel LaBelle ("Dead Shack") jako młodsza wersja Juliana Kaye'a i Leland Orser ("Nowy smak wiśni")jako Richard Stratton.

Serial ma za sobą nirmałe problemy. Produkcję serialu zatrzymano, po tym jak ekipę opuścił producent wykonawczy David Bar Katz. Trzy tygodnie wcześniej, po oskarżeniach o niewłaściwe zachowanie na planie, z serialu zwolniony został jego twórca i showrunner David Hollander. Obecnie produkcją kieruje duet z "The Offer" – Nikki Toscano i Russell Rothberg. Na chwilę obecną data premiery serialu nie jest znana, nie wiadomo też, gdzie obejrzymy go w Polsce.

REKLAMA