Czy "Kontrola" wróci z 5. sezonem? Zapytaliśmy aktorki i twórczynię, jakie są szanse na kontynuację serialu

"Kontrola" (Fot. Michał Stańczyk/TVN)

Na Player.pl znajdziecie 4. sezon serialu "Kontrola", który jest reklamowany jako finałowy. Czy to faktycznie finalny rozdział historii Majki i Natalii, czy jednak kiedyś możemy liczyć na sezon 5?

Zakończenia seriali mają to do siebie, że nigdy nie są definitywne – historia widziała już powroty, często nawet po kilkudziesięciu latach, do tytułów, które wydawały się zakończone. Czy zatem "Kontrola", której 4. sezon jest już dostępny na Player.pl, może być jednym z takich tytułów i powrócić w przyszłości z nowymi odcinkami?

Kontrola sezon 5 – czy będą nowe odcinki serialu?

Jak przyznaje twórczyni serialu, Natasza Parzymies, "playerowy" rozdział w historii "Kontroli" był rozpisany dokładnie na trzy sezony, które właśnie dobiegły końca. Nie otrzymujemy od niej jednak deklaracji, że 5. sezon "Kontroli" na pewno nigdy nie powstanie.

– Ta historia od początku do końca była właśnie tak rozpisana – trzy nowe sezony w Playerze to była jedna całość. Mam poczucie, że na ten moment to zamknięty rozdział. Jednak to historia o miłości, więc kolejne mogą się kiedyś pojawić. Moją ulubioną rzeczą w kinie jest trylogia Linklatera – tam "Przed wschodem słońca" też zamyka rozdział, a dziewięć lat później zostaje otwarty kolejny.

kontrola sezon 5 czy będzie kiedy

"Kontrola" (Fot. Michał Stańczyk/TVN)

Ewelina Pankowska, która w serialu wciela się w Majkę, nie zamyka drzwi dla powrotu do tej postaci w przyszłości i zwraca uwagę, że "Kontrola" tak naprawdę kończyła się w już w przeszłości i żaden z tych końców nie okazał się definitywny.

– Najpierw kilka lat temu wydawało nam się, że to już koniec, po nakręceniu etiudy w szkole Nataszy. Później, kiedy skończyliśmy siódmy odcinek pierwszego sezonu. Za każdym razem, gdy tak myślimy, rzeczywistość podsyła nam nowe pomysły, co jeszcze może się wydarzyć i możliwości, jak to zrealizować. Nie ukrywam, że w sercu nie zamykam jeszcze tego rozdziału i nie myślę, że już do tego nigdy nie wrócimy – mówi odtwórczyni roli Majki.

Kontrola sezon 5 – twórczyni ma pomysł na więcej

Nadzieje fanów serialu na to, że to jednak nie koniec i 5. sezon "Kontroli", może rozbudzać fakt, że Natasza Parzymies ma pomysł, co moglibyśmy zobaczyć w kolejnych odcinkach, gdyby te kiedyś powstały.

– Jesteśmy w momencie, gdy chcemy zobaczyć, jak "Kontrola" zadziała w całości. To też będzie moment, gdy będzie można się zastanowić, czy jest tu coś jeszcze do opowiedzenia. Mam w głowie pomysł, gdzie ta historia mogłaby dalej pójść, widzę na to przestrzeń. Takie historie mają to do siebie, że miłość nigdy się nie kończy i też zawsze napotyka nowe przeszkody. Ale teraz trzeba się trochę zdystansować i odpocząć.

kontrola sezon 5 czy będzie kiedy

"Kontrola" (Fot. Michał Stańczyk/TVN)

Wcielająca się w Natalię Adrianna Chlebicka bardzo ostrożnie podchodzi do tematu kontynuacji serialu, choć oczywiście nie zamyka przed nią drzwi, a przy okazji zwraca uwagę, jak długą drogę przebyła "Kontrola".

– Zaczęło się od etiudy studenckiej, gdzie każdy liczył tylko na dobrą ocenę, a skończyło się na Playerze, a nawet na Discovery. To niesamowita droga. Widzę szansę na kontynuację, ponieważ tam naprawdę jeszcze wiele może się wydarzyć, ale na ten moment to jest koniec.

Wygląda zatem na to, że widzowie mogą nie doczekać się – a przynajmniej nieprędko – kolejnych sezonów "Kontroli", a 4. sezon faktycznie będzie finałowy. Sprawdźcie, co mamy o nim do powiedzenia: Kontrola sezon 4 – recenzja.

Kontrola – wszystkie odcinki dostępne na Player.pl

REKLAMA