"Irma Vep" – zwiastun miniserialu HBO. Alicia Vikander zamazuje granicę między fikcją a rzeczywistością

"Irma Vep" (Fot. HBO)

Już 7 czerwca na HBO wystartuje serial "Irma Vep" o aktorce, której fikcja miesza się z rzeczywistością. Zobaczcie pełny zwiastun szalonego thrillera z Alicią Vikander w tytułowej roli.

Limitowany serial HBO "Irma Vep" to adaptacja filmu z 1996 roku o tym samym tytule. Fabuła skupia się na młodej aktorce, której granice pomiędzy nią samą a graną przez nią postacią zaczynają się coraz bardziej zacierać.

Irma Vep – zobaczcie zwiastun serialu HBO

Pełny zwiastun "Irmy Vep" pokazuje szaloną rzeczywistość filmową. Znudzona graniem w blockbusterach Mira (Alicia Vikander, "Tomb Raider") przyjeżdża do Francji, aby wcielić się w Irmę Vep w powstającym remake'u francuskiego klasyku kina niemego "Les Vampires". Film reżyseruje René Vidala (Vincent Macaigne, "Nocny lekarz"), który okazuje się dość ekscentryczny – w zwiastunie widzimy, jak chce, by Mira naprawdę skoczyła w szpilkach na leżącego na ziemi aktora.

Zwiastun pokazuje, jak Mira stara się poczuć, jak to jest być Irmą Vep, a w odpowiedzi słyszy, że powinna pozwolić, by to Irma Vep była nią. Zapowiedź sugeruje, że zmierzymy się z pytaniem, gdzie są granice sztuki i jak rozpoznać, gdy zaczynają się zacierać.

W serialu grają także m.in. Adria Arjona ("Detektyw"), Carrie Brownstein ("Portlandia"), Jerrod Carmichael ("The Carmichael Show"), Fala Chen ("Od nowa") i Devon Ross. W epizodycznej roli ma pojawić się Kristen Stewart ("Spencer").

Za serial odpowiada Olivier Assayas, twórca filmowego pierwowzoru. W gronie producentów znajdują się m.in. Alicia Vikander oraz twórca "Euforii" – Sam Levinson. Produkcja HBO o raz pierwszy była pokazana na oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes. Premiera w HBO Polska planowana jest na 7 czerwca.

Irma Vep – premiera serialu 7 czerwca na HBO

Irma Vep HBO

REKLAMA