8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Modern Family" (Fot. ABC)

"Modern Family" (Fot. ABC)

Rozdano nagrody Emmy, "Homeland" i "Modern Family" triumfują. Britney Spears niezbyt podobał się najnowszy odcinek "Glee". Seksowni strażacy prężą muskuły na plakacie "Chicago Fire". Co jeszcze warto wiedzieć dziś rano?

1. Rozdano nagrody Emmy. Najważniejszy news poranka: rozdano nagrody Emmy. Najwięcej zgarnęły seriale "Homeland" i "Modern Family", które wygrały w najważniejszych kategoriach. "Mad Men" dostał 17 nominacji i ani jednej nagrody.

2. Kto miał najładniejszą sukienkę? Emmy to "telewizyjne Oscary", więc i moda była oscarowa. Na czerwonym dywanie błyszczały Sofia Vergara, Morena Baccarin, Ginnifer Goodwin, Tina Fey... Zdjęcia gwiazd możecie obejrzeć tutaj, tutaj i tutaj.

3. Plakat promujący 2. sezon "Skandalu". Sekrety zawsze wychodzą na jaw, co tego żaden fan seriali nie ma wątpliwości. Ale zawsze miło usłyszeć tę prawdę raz jeszcze. TV Guide zaprezentował plakat na 2. sezon "Skandalu".

4. Czy Britney Spears podobał się najnowszy odcinek "Glee"? A jak myślicie... Britney zareagowała krótko na Twitterze: "F#$% glee". Chwilę potem przeprosiła za użycie prawie niecenzuralnego słowa i napisała, że ma nadzieję, iż wszystkim się podobało. Nawet jeśli sama Britney nie jest wkurzona, to na pewno jej menedżerom nie podoba się to, jak przedstawiono w "Glee" upadek księżniczki popu.

5. Kathryn Hahn powróci w "Parks & Rec". Kathryn Hahn powróci jako Jennifer Barkley w 5. sezonie "Parks and Recreation" - donosi TV Guide. Pojawi się przynajmniej w jednym odcinku i tym razem zobaczymy ją nie w Pawnee, a w Waszyngtonie.

6. FX robi pilota ze sztukami walki w roli głównej. Stacja FX zamówiła pilota serialu "Downtown Dragons" autorstwa S. Craig Zahlera. Akcja będzie mieć miejsce w nowojorskim Chinatown, a bohaterami będą rywalizujący ze sobą gangsterzy, którzy walczą o swoje terytorium przy użyciu tradycyjnych sztuk walki. Wszystko przez to, że szefowie triady zakazali używania broni palnej. Nieważne, czy brzmi to logicznie, ważne, że to może być naprawdę piękny serial!

7. CBS zamawia ciekawy serial dramatyczny. Stacja CBS zamówiła pilota zatytułowanego "Intelligence" od Michaela Seitzmana. Scenariusz oparty będzie na nieopublikowanej książce "Dissident" Johna Dixona i skupiać się będzie na mężczyźnie, który ma w mózgu eksperymentalny mikrochip, sprawiający, że widzi i przetwarza informacje tak jak komputer. Serial ma być podobny do "Person of Interest" - będą zarówno elementy procedurala, jak i wątek główny.

8. Seksowni strażacy z Chicago na plakacie promocyjnym. NBC zaprezentowało plakat promujący "Chicago Fire". Uff, jak gorąco...