"Resident Evil" – pełny zwiastun serialu Netfliksa. Początki apokalipsy, która zamieniła ludzi w potwory

"Resident Evil" (Fot. Netflix)

Tego lata będziemy oglądać serialową wersję "Resident Evil". A już teraz mamy dla was pełny zwiastun netfliksowego serialu na podstawie kultowej serii gier.

Netflix sięga po kolejną popularną franczyzę, czyli "Resident Evil". Serialowa wersja kultowych gier – już bez podtytułu "Remedium" – zadebiutuje na platformie 14 lipca, a tymczasem zobaczcie pełny zwiastun.

Resident Evil – pełny zwiastun serialu Netfliksa

W zwiastunie widzimy początki walki ludzkości o przetrwanie w czasie apokalipsy, która zaczyna się oczywiście w korporacji Umbrella. Grupa naukowców przygotowuje antydepresant o nazwie Joy, który ma "poprawić jakość życia", a w rzeczywistości zaczyna infekować ludzi wirusem T. A to zaledwie początek przerażającego zła, które błyskawicznie rozprzestrzeni się po całym świecie.

Akcja "Resident Evil" będzie rozgrywać się się w dwóch linach czasowych. W pierwszej, w 2022 roku, poznamy historię nastoletnich sióstr Jade i Billie Wesker, które przenoszą się do Nowego Raccoon City, tętniącego życiem miasta stojącego u progu swojej świetności. 14 lat później, w 2036 roku, trwa już apokalipsa, a Jade walczy o przetrwanie w świecie pełnym potworów.

W obsadzie serialu są Lance Reddick ("Bosch", "Fringe") jako Albert Wesker, Ella Balinska ("Aniołki Charliego") i Tamara Smart ("Artemis Fowl") jako młodsza i starsza wersja Jade Wesker, a także m.in. Siena Agudong ("No Good Nick"), Adeline Rudolph ("Chilling Adventures of Sabrina") i Paola Núñez ("The Purge").

Showrunnerem "Resident Evil" jest Andrew Dabb ("Supernatural"). 1. sezon serialu ma liczyć osiem odcinków.

Resident Evil – premiera 14 lipca na Netfliksie

REKLAMA