"Sandman" – data premiery i teaser serialu Netfliksa. Zobaczcie, jak świat Neila Gaimana ożywa na ekranie

"Sandman" (Fot. Netflix)

W sierpniu zobaczymy "Ród smoka", we wrześniu "Władcę Pierścieni", a oba seriale poprzedzi netfliksowy "Sandman". Mamy datę premiery i pierwszą zapowiedź produkcji Neila Gaimana.

Trwa netfliksowy Geeked Week, a oto i najbardziej oczekiwany ze wszystkich newsów. Zaznaczcie na czerwono w kalendarzach datę 5 sierpnia, bo to właśnie tego dnia na platformie Netflix pojawi się serial "Sandman" na podstawie powieści graficznej Neila Gaimana.

Sandman – zwiastun i data premiery serialu

"Jestem królem Snów, władcą świata koszmarów" – przedstawia nam się w pierwszym zwiastunie serialowy Sandman (Tom Sturridge, "Sweetbitter"), a potem poznajemy kolejne postacie z rozbudowanego komiksowego świata. Oprócz tych, o których wiedzieliśmy wcześniej, podczas panelu ogłoszono, że do obsady dołączył Mark Hamill ("Gwiezdne wojny") jako Merv Pumpkinhead, woźny krainy Morfeusza.

Netflix określa "Sandmana" jako "bogate połączenie współczesnego mitu i mrocznej fantazji, w którym płynnie przeplatają się współczesna fikcja, dramat historyczny i legenda". Zgodnie z oficjalnym opisem, w serialu poznamy świat, do którego trafia każdy i każda z nas. Wystarczy tylko zamknąć oczy i zasnąć… To miejsce zwane Śnieniem, w którym Władca Snów, Sandman nadaje kształt wszystkim naszym najgłębiej skrywanym lękom i fantazjom.

Po tym jednak jak Sen zostaje nieoczekiwanie porwany i staje się więźniem przetrzymywanym przez całe stulecie, jego nieobecność daje początek całej serii zdarzeń, które na zawsze odmienią światy snu i jawy. Aby przywrócić porządek, Sen musi odbyć długą podróż w czasie i przestrzeni oraz naprawić błędy, które popełnił podczas swojego niezwykle długiego trwania. Na swej drodze ponownie spotyka on dawnych przyjaciół i wrogów, a także poznaje nowe istoty – kosmiczne i ludzkie.

W obsadzie "Sandmana" znajdują się m.in. Gwendoline Christie ("Gra o tron") jako Lucyfer; Vivienne Acheampong ("The Witches") jako Lucienne, główna bibliotekarka krainy Snu; Charles Dance ("Gra o tron") jako Roderick Burgess, szarlatan, szantażysta i mag, którego nikczemne postępowanie wprawia w ruch całą historię w komiksie; oraz Boyd Holbrook ("Narcos") jako Koryntczyk, zbiegły koszmar, który chce sprawdzić, co świat ma do zaoferowania.

Oprócz tego na naszych ekranach pojawią się Asim Chaudhry ("Wonder Woman 1984"), Sanjeev Bhaskar ("Unforgotten"), Jenna Coleman ("Doktor Who"), Kirby Howell-Baptiste ("Dobre Miejsce"), Madison Alexander Park ("Cowboy Bebop"), David Thewlis ("Fargo") i nie tylko. Głównym scenarzystą i showrunnerem serialu jest Allan Heinberg ("The Catch", "Wonder Woman"), a wspomagają go Neil Gaiman i David S. Goyer jako scenarzyści i producenci.

Sandman – premiera 5 sierpnia na Netfliksie

REKLAMA