Amazon udostępnił zwiastun i datę premiery "Ich własnej ligi" – serialu o kobiecej drużynie baseballowej

"Ich własna liga" (Fot. Amazon)

Amazon udostępnił zwiastun oraz datę premiery "Ich własnej ligi", serialowej wersji filmu z 1992 roku o kobiecej drużynie baseballowej z czasów II wojny światowej.

"Ich własna liga" ("A League of Their Own") Amazona to współczesna wersja filmu o tym samym tytule z 1992 roku w reżyserii Penny Marshall. Serial będzie liczył 8 odcinków, wszystkie zostaną udostępnione od razu w dniu premiery: 12 sierpnia na Prime Video. Amazon podzielił się także zwiastunem serialu.

Ich własna liga – zobaczcie zwiastun serialu

Zwiastun nie zdradza zbyt wiele z fabuły ani nie zawiera dialogów – mamy za to krótkie ujęcia trenujących dziewczyn, ich wejścia na boisko, fragmenty gry i ich życia prywatnego, a to wszystko w rytm doskonale świetnie piosenki "Edge of Seventeen" Stevie Nicks. Zapowiedź prezentuje po kolei wszystkie główne bohaterki serialu.

Serial opowiada o kobiecej drużynie baseballowej, która powstała w czasie II wojny światowej, gdy mężczyźni walczyli na froncie. Ma poruszyć ważne tematy, jak seksualność czy ówczesny rasizm, śledząc drogę całkiem nowych bohaterek, które wytyczają własne ścieżki, zarówno na boisku, jak i poza nim.

W serialu zagrają Abbi Jacobson ("Broad City"), D'Arcy Carden ("Dobre Miejsce"), Chanté Adams ("Roxanne Roxanne"), Gbemisola Ikumelo ("Famalam"), Kelly McCormack ("Killjoys"), Roberta Colindrez ("Vida"), Priscilla Delgado ("The Protected") i Patrick J. Adams ("Suits"). Pojawi się także Nick Offerman ("Pam i Tommy") w roli trenera – w filmie grał go Tom Hanks. Zobaczymy również Rosie O'Donnell, która grała w filmie "Ich własna liga".

Za serial odpowiadają twórcy Abbi Jacobson ("Broad City") – która także gra w serialu – i Will Graham ("Mozart in the Jungle").

Ich własna liga – premiera 12 sierpnia na Amazonie

REKLAMA