"Black Bird" – zwiastun serialowego thrillera Apple TV+. To ostatnia telewizyjna produkcja zmarłego Raya Liotty

"Black Bird" (Fot. Apple TV+)

Apple TV+ nie zwalnia tempa i już latem zobaczymy nowy serial platformy. "Black Bird" to psychologiczny thriller, w którym Ray Liotta zagrał jedną z ostatnich ról. Zobaczcie zwiastun.

"Black Bird" to produkcja powstała na podstawie książki true crime "In With the Devil: A Fallen Hero, A Serial Killer, and A Dangerous Bargain for Redemption" autorstwa Jamesa Keene'a i Hillela Levina. Zobaczymy sześć odcinków, z których pierwsze dwa pojawią się na platformie Apple TV+ 8 lipca.

Black Bird – Ray Liotta w zwiastunie serialu Apple

"Nigdy tego dla ciebie nie chciałem. Pragnąłem innego życia – stabilna pensja, dzieci, rodzina" – mówi Ray Liotta jako Big Jim Keene do syna, który wylądował za kratkami. Głównym bohaterem jest Jimmy Keene (Taron Egerton, "Rocketman"), gwiazda licealnej drużyny futbolowej, syn policjanta i handlarz narkotykami, który zostaje skazany na 10 lat. Dostaje wybór – może trafić do więzienia o zaostrzonym rygorze dla obłąkanych przestępców i zaprzyjaźnić się z podejrzanym seryjnym mordercą Larrym Hallem (Paul Walter Hauser, "Cobra Kai") albo pozostać na miejscu i odsiedzieć cały wyrok bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Keene szybko zdaje sobie sprawę, że jedynym wyjściem jest przyjęcie propozycji, wymuszenie na Hallu przyznania się do winy i ustalenie miejsca pochówku ciał kilku młodych dziewczyn, zanim apelacja Halla zostanie rozpatrzona. Ale czy ten podejrzany o morderstwo mówi prawdę? A może to tylko kolejna opowieść seryjnego kłamcy? Serial ma wywrócić do góry nogami gatunek kryminału, angażując do pomocy w rozwiązaniu zagadki ludzi, którzy trafili za kratki.

W "Black Bird" grają również Greg Kinnear ("Shining Vale") oraz Sepideh Moafi ("Słowo na L: Generacja Q"). Rola w "Black Bird" to ostatni serialowy występ Raya Liotty, gwiazdy "Chłopców z ferajny", którego w telewizji oglądać mogliśmy ostatnio m.in. w "Modern Family", "Ubreakable Kimmy Schmidt" czy "Młodym Sheldonie".

Producentem serialu jest Dennis Lehane ("Mystic River"), a pierwsze trzy odcinki wyreżyserował Michaël R. Roskam ("Głowa byka").

Black Bird – premiera serialu 8 lipca na Apple TV+

REKLAMA