Jakie seriale obejrzymy w tym tygodniu? "Tego lata stałam się piękna", "Miłość i anarchia" i inne premiery

"Tego lata stałam się piękna" (Fot. Amazon)

Najbliższy tydzień w serialach będzie należał do Disney+, gdzie zobaczymy dziesiątki seriali, których do tej pory nie było w Polsce. Co poza tym obejrzymy na platformach streamingowych?

Przed nami bardzo specyficzny tydzień, bo należący przede wszystkim do Disney+. Tym razem zrezygnowaliśmy z podawania w ramach naszej cotygodniowej rozpiski premier tej platformy – po pierwsze dlatego, że nie znamy w tym momencie pełnej listy tytułów, po drugie, nawet lista niepełna jest bardzo, bardzo długa i w dużej mierze wypełniona serialami, które światową premierę miały wiele miesięcy temu.

Względne nowości to "Obi-Wan Kenobi", "Zbrodnie po sąsiedzku", "Zepsuta krew", "Lekomania", "Jak poznałam twojego ojca", "Moon Knight" czy "Ms. Marvel" – tutaj jest lista tytułów, które znajdziecie 14 czerwca na Disney+, przy czym powtarzamy, nie jest ona pełna, bo tą platforma postanowiła się nie dzielić z mediami przed premierą. Co oprócz debiutu Disney+ czeka nas w tym tygodniu?

Matki (serial BBC) – 14 czerwca na HBO Max

"Matki", czyli produkcja BBC "Motherland", która w Polsce zadebiutuje na HBO Max, to tegoroczny laureat nagrody BAFTA dla najlepszego serialu komediowego. Zobaczymy, jak grupa niedoskonałych rodziców z klasy średniej ujawnia komiczne i szalone strony rodzicielstwa, w którym panuje chaos i olbrzymia konkurencja, gdy starają się oni jakoś nadążyć za rzeczywistością i nadać swemu życiu jakiś kierunek.

Ulubiony boski idiota (nowość) – 15 czerwca na Netfliksie

"Ulubiony boski idiota" to serial komediowy Netfliksa, którego gwiazdami i producentami są Melissa McCarthy i Ben Falcone. Serial będzie opowiadać o Clarku Thompsonie (Falcone), informatyku średniego szczebla, który zakochuje się w koleżance z pracy Amily Luck (McCarthy). W tym samym czasie zostaje nieświadomym posłańcem Boga.

Primal (serial Adult Swim) – 15 czerwca na HBO Max

"Primal" to jeszcze jedna zaległość, która teraz trafi na HBO Max. Animowany serial Adult Swim od twórców "Samuraja Jacka" to historia jaskiniowca i dinozaura, dla których nieprawdopodobna przyjaźń staje się jedyną nadzieją na przetrwanie w brutalnym pierwotnym świecie.

The Old Man (nowość FX) – 16 czerwca w USA

"The Old Man" to nowy serial telewizji FX, oparty na książce Thomasa Perry'ego. Serial opowiada o byłym agencie CIA, Danie Chasie (Jeff Bridges), o którego upomina się przeszłość. Spokojne życie Dana i jego dwóch psów zostaje brutalnie przerwane przez wyszkolonego płatnego zabójcę, który dostał zlecenie zamordowania byłego szpiega CIA. Dan nie ma wyjścia i ucieka ze swojego bezpiecznego domu do Maroka, by następnie zmierzyć się z ludźmi, którzy wyciągają na wierzch jego dawne życie. W tym momencie nie wiadomo, czy serial będziemy mogli oglądać na bieżąco na Disney+ Polska.

Miłość i anarchia (sezon 2) – 16 czerwca na Netfliksie

Szwedzki serial "Miłość i anarchia" wraca z 2. sezonem, w którym zobaczymy, jak Sofie (Ida Engvoll), która niedawno rozwiodła się z mężem, próbuje ułożyć życie na nowo u boku Maksa (Björn Mosten). Jednak jej życie ponownie wywraca się do góry nogami – nic nie idzie zgodnie z planem, a Sofie przeżywa kryzys, który ma wpływ na jej związek.

Tego lata stałam się piękna (nowość) – 17 czerwca na Prime Video

"Tego lata stałam się piękna" to młodzieżowy serial Amazona oparty na książce Jenny Han – która jest też jego showrunnerką. To historia o dorastaniu, pierwszej miłości, pierwszym złamanym sercu i magii pewnego idealnego lata. W głównej roli występuje Lola Tung, która wcieli się w Belly, dziewczynę spędzającą kolejne lato z Jeremiahem (Gavin Casalegno, "Walker") i jego starszym bratem Conradem (Christopher Briney). Widać, że relacje między znajomymi powoli zaczynają się zmieniać, niewinne dziecięce przyjaźnie zaczynają przeradzać się w pierwsze zauroczenia, a młodych ludzi czeka najwspanialsze lato w życiu.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

REKLAMA