Disney+ w Polsce. Ile to kosztuje? Co można obejrzeć? Jakie funkcje oferuje platforma? Gdzie wykupić dostęp?

Fot. Disney+

Po naprawdę długim oczekiwaniu w końcu się doczekaliśmy: Disney+ zawitał do Polski. Ile kosztuje platforma? Jakie seriale i filmy są na niej dostępne? Zebraliśmy wszystko o Disney+.

Długo wyczekiwany Disney+ nareszcie do nas zawitał. Co na nim znajdziemy poza produkcjami Disneya i Marvelem? Jak wyglądają płatności? Jacy operatorzy oferują tę usługę? Zebraliśmy wszystko, co wiemy o platformie Myszki Miki.

Disney+ – cennik. Ile kosztuje konto w serwisie?

Disney+ oferuje dostęp do swoich filmów i seriali za 28,99 zł miesięcznie lub 289,90 zł w opłacie całorocznej. Osoby, które zarejestrowały się na platformie Disney+ do 13 czerwca, mogą skorzystać z oferty powitalnej – 229,90 zł. Czyli jest to możliwość wykupienia dostępu na 12 miesięcy w cenie ośmiu miesięcy. Każda z wcześniej zarejestrowanych osób otrzymała dzisiaj link do tej oferty specjalnej. Niestety, jeśli nie zarejestrowaliście się wcześniej, już z tej oferty nie skorzystacie. Disney+ nie oferuje też w ogóle bezpłatnego okresu próbnego.

Disney+ – oferta. Jakie seriale dostępne w serwisie?

Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkiego, co jest i będzie dostępne na Disney+. Platforma oferuje na start około 2000 tytułów (ponad 800 filmów, 1000 seriali oraz 150 oryginalnych produkcji – dłuższa lista tutaj), podzielonych na sześć marek: Disney, Pixar, Marvel, "Gwiezdne wojny", National Geographic i Star. Disney+ swoje oryginalne seriale emituje po jednym odcinku tygodniowo, a produkcje spoza Disneya (np. Hulu, FX czy FOX) mogą pojawiać się od razu w całości lub w systemie premiery trzech pierwszych odcinków, a później po jednym odcinku w tygodniu. Jest to system znany użytkownikom HBO Max i Amazona, natomiast zwolennicy Netfliksa będą musieli przestawić się na bardziej tradycyjne oglądanie.

Obi-Wan Kenobi Disney+ oferta

"Obi-Wan Kenobi" (Fot. Disney+)

Zacznijmy od najgłośniejszych, czyli zaległych produkcji Marvela i "Gwiezdnych wojen". Możecie więc obejrzeć od razu w całości takie seriale, jak "WandaVision", "Loki", "Falcon i Zimowy żołnierz", "Hawkeye" z rolą Piotra Adamczyka i "Moon Knight". Do tego będziecie mogli na bieżąco oglądać "Ms. Marvel" (odcinki w środy).

Tak samo od razu dostaliśmy seriale ze świata "Gwiezdnych wojen", czyli oba sezony serialu "The Mandalorian", "Księgę Boby Fetta", cztery pierwsze odcinki serialu "Obi-Wan Kenobi". Dostępne są również wszystkie animacje.

Disney+ – co obejrzeć poza Marvelem i Star Wars?

A co z widzami, których nie interesuje Marvel ani "Gwiezdne wojny"? Oni również mają w czym wybierać, bo wraz z Disney+ wchodzą do Polski doskonałe produkcje Hulu i FX, które do tej pory były u nas niedostępne. Jeśli chodzi o najnowsze tytuły, są to m.in.: "Pam i Tommy", "Zbrodnie po sąsiedzku" ("Only Murders in the Building"), "Lekomania" ("Dopesick"), "Jak poznałam twojego ojca", "American Horror Stories" i "Zepsuta krew" ("The Dropout").

pam & tommy Disney+ oferta Hulu

"Pam & Tommy" (Fot. Hulu)

Do tego dodać należy seriale emitowane do tej pory na FOX Polska, jak "The Walking Dead", "Atlanta", "Legion", "9-1-1" albo "Rezydenci". Znajdziecie też produkcje FX, dotąd dostępne na HBO, jak "Devs", "Co robimy w ukryciu", "Mrs. America", "Trust" albo "Fosse/Verdon". Witamy także w Polsce takie seriale FX i Hulu, jak "You're the Worst" i "High Fidelity", które pomimo że świetne, przez kilka lat do nas w ogóle nie dotarły.

Osoby, które uwielbiają powroty do klasyki lub chcą ją nadrobić, znajdą na platformie takie seriale, jak m.in. "Lost", "Chirurdzy", "Gotowe na wszystko", "Jak poznałem waszą matkę", "Buffy: Postrach wampirów", "Z Archiwum X", "The Americans", "Castle", "24 godziny", "Współczesna rodzina", "Scrubs, "Prison Break", "Kości", "Brzydula Betty", "Glee" oraz wszystkie sezony kultowych animacji, jak "Simpsonowie", "Family Guy" czy "Futurama". Lista jest dłuższa i jeszcze będzie się wydłużać.

Disney+ – jaka jest oferta filmów i programów TV?

Jak wygląda oferta filmowa Disney+? Na dzień dobry dostaliśmy ponad 40 filmów Marvela i wszystkie dziewięć epizodów filmowych "Gwiezdnych wojen". A co poza tymi dwoma markami? Przede wszystkim mnóstwo filmów, które ucieszą dzieci. Dostępny jest film "Cruella", opowiadający o buntowniczych początkach jednej z najsłynniejszych filmowych adwersarek z Emmą Stone w roli głównej. Nie brakuje animacji Disneya i Pixara, takich jak "Król Lew", "Kopciuszek", "Zaplątani", "Księżniczka i żaba", "Mała syrenka", "Toy Story", "Auta", "Iniemamocni", "Co w duszy gra", "Nasze magiczne Encanto", "Raya i ostatni smok", "Luca", "To nie wypanda", "Co w duszy gra". W ofercie są także seriale, filmy krótkometrażowe i programy stacji Disney Channel.

W ofercie znajdują się także programy i seriale National Geographic, w tym trzy sezony "Geniusza", "Świat według Jeffa Goldbluma", "Na ratunek: Misja w jaskini". Dostępny jest także program "The Kardashians". Poza tym Disney obiecuje, na wzór HBO Max i Netfliksa, stworzenie 60 lokalnych produkcji (w tym seriali fabularnych, ale nie tylko) w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce do 2024 roku.

disney+ oferta jakie filmy seriale cennik ile to kosztuje

"The Kardashians" (Fot. Hulu)

Disney+ Polska – jak korzystać? Funkcje platformy

W przeciwieństwie do Netfliksa Disney nie walczy ze współdzieleniem konta. Disney+ daje możliwość założenia siedmiu profili użytkowników, pozwalając na oglądanie na czterech urządzeniach równocześnie z możliwością pobierania na dziesięć urządzeń.

Disney+ posiada także kontrolę rodzicielską i kładzie na nią duży nacisk. Dostępne są profile dla dzieci, a rodzice swoje własne profile mogą zabezpieczyć kodem PIN, dzięki czemu zablokują dziecku możliwość przełączania się pomiędzy użytkownikami. Co więcej, możemy dostosować profil do wieku dziecka: 0+, 6+, 9+, 12+, 14+, 16+ oraz 18+.

Jedną z ciekawszych funkcji platformy jest GroupWatch, która pozwala na wspólne, wirtualne oglądanie filmów i seriali z sześcioma osobami jednocześnie.

Disney+ – dostępność platformy na urządzeniach

Disney+ jest dostępny na wielu urządzeniach i aplikacjach, w tym Smart TV (Samsung, LG oraz Android TV™), poprzez Apple TV 4K i Google Chromecast™, Amazon Fire TV, konsole do gier (PlayStation®5, PlayStation®4, Xbox One i Xbox Series X|S) czy urządzenia mobilne, tj. smartfony i tablety (iPhone, iPad, oraz urządzenia z systemem Android™, Amazon Fire), a także na komputerze za pośrednictwem przeglądarki.

Jakość filmów i seriali dostępna jest w 4K HDR (wybrane filmy i seriale) z Dolby Vision i Dolby Atmos z immersyjnym dźwiękiem na kompatybilnych urządzeniach, a część z produkcji umożliwia najnowszy tryb oglądania IMAX Enhanced.

Disney+ – dostępność platformy u operatorów

Poza możliwością wykupienia dostępu bezpośrednio na platformie Disney+, można skorzystać z oferty platformy także poprzez Polsat Box, Plusa, Netię i Polsat Box Go:

  • w Polsat Box – pakiety telewizji razem z Disney+ od 35 zł/miesiąc. W ofertach z pakietem L i z pakietami dodatkowymi oraz abonamentem od 100 zł/miesiąc dostęp do Disney+ w cenie oferty przez całą umowę;
  • w Plusie – bez opłat przez rok w każdym abonamencie głosowym oraz internetowym (internet 5G/LTE i Plus Światłowód);
  • w Netii – bez opłat przez rok w ofertach szybkiego stacjonarnego dostępu do internetu oraz pakietach z usługami TV. Bez opłat przez dwa lata za połączenie trzech usług abonamentowych (internet, TV, telefon komórkowy z przeniesieniem numeru);
  • w Polsat Box Go – w nowym pakiecie Polsat Box Go Premium z Disney+, który jest połączeniem ponad 100 kanałów telewizyjnych, biblioteki filmów, seriali, programów rozrywkowych i informacyjnych oraz biblioteki Disney+, w promocyjnej cenie 50 zł/miesiąc.

disney+ oferta jakie filmy seriale cennik ile to kosztuje operatorzy

Do tej pory Disney+ dostępny był w 18 krajach. Tego lata debiutuje w 42 krajach, w tym w Polsce, ale także w Afryce Południowej czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

REKLAMA