8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Revolution" (Fot. NBC)

"Revolution" (Fot. NBC)

"Revolution" wciąż ze świetną oglądalnością, duży spadek "Hawaii Five-0". "White Collar", "Covert Affairs" i "Royal Pains" z zamówieniem na kolejne sezony. Gimnastyczka olimpijska w "Hart of Dixie". Co jeszcze warto wiedzieć dziś rano?

1. "Revolution" wciąż ze świetną oglądalnością. Bez konkurencji "Revolution" poradziło sobie świetnie, a jak jest teraz, po powrocie seriali CBS i ABC? Wciąż nieźle! W poniedziałki wciąż wygrywa NBC - "The Voice" obejrzało 11,9 mln widzów (współczynnik 4,2), a 2. odcinek "Revolution" 9,3 mln (współczynnik 3,5). Kto stracił? Przede wszystkim CBS i "Hawaii Five-0" (8 mln/1,9). "Castle" wciąż trzyma się nieźle (11,4 mln/2,5), ale też zaliczyło spadek. Spadki dotknęły również komedie CBS, najlepiej trzyma się "2 Broke Girls" (10,1 mln/3,7). Bardzo słabo wypadł debiut nowego sitcomu, "Partners" (6,5 mln/2,4). Wraz z "The Mob Doctor" (niecałe 4 mln/1,3) to teraz najpoważniejsi kandydaci do odstrzału.

2. USA Network zamawia kolejne sezony seriali. "White Collar", "Covert Affairs" i "Royal Pains" dostały zamówienie na kolejne sezony. 5. sezon "White Collar" i 4. sezon "Covert Affairs" będą mieć po 16 odcinków. "Royal Pains" z kolei ma zamówienie na dwa sezony, oba po 13 odcinków. Na razie nie wiadomo, co dalej z "Common Law", "Burn Notice", "Suits", "Fairly Legal", "Necessary Roughness" i "Political Animals".

3. Gimnastyczka olimpijska w "Hart of Dixie". McKayla Maroney pojawi się w 2. sezonie "Hart of Dixie" w roli Tonyi, dziewczyny z liceum, która stanie po stronie Rose.

4. NBC zamawia pilota serialu o młodym Edisonie. Ciekawy projekt zamawia NBC. Serial będzie nosił tytuł "Edison", a jego bohaterem będzie młody Thomas Edison. Pilota napisze Daniel C. Connolly ("Longmire"), a nad całością scenariusza czuwać ma John Shiban ("Breaking Bad", "Hell On Wheels"). Nie będzie to zwykła historia Edisona, tylko w dużej mierze fikcyjna. Młody wynalazca będzie pracować jak konsultant nowojorskiej policji, a jego pierwsze wynalazki służyć będą do tropienia przestępców. W gronie producentów wykonawczych oprócz dwóch wymienionych wyżej panów są jeszcze Mark Johnson i Melissa Bernstein.

5. Gwiazdy "Downton Abbey" chcą jechać do Ameryki. W 3. sezonie "Downton Abbey" Amerykanka Shirley MacLaine przybyła do Wielkiej Brytanii, w 4. sezonie Brytyjczycy pojadą do Ameryki? Takich planów na razie nie ma, ale Michelle Dockery zdradziła w rozmowie z E! Online, że bardzo by tego chciała.

6. Bernadette Peters powróci do "Smash". W 2. sezonie "Smash" znów zobaczymy Bernadette Peters w roli mamy Ivy - donosi Vulture. Nie ma niestety na razie szczegółów dotyczących jej powrotu. Serial wraca w midseason.

7. "The Voice" dostaje 4. i 5. sezon. Stacja NBC zamówiła kolejne dwa sezony programu "The Voice". Zostaną one pokazane wiosną i jesienią 2013 roku. "The Voice" ma tej jesieni świetną oglądalność zarówno w poniedziałki, jak i wtorki - ponad 12 mln widzów i demo powyżej 4.

8. Z "Pretty Little Liars" do "Once Upon a Time". Znana z "PLL" Annabeth Gish dołącza do obsady "Once Upon a Time". Aktorka zagra Anitę, charyzmatyczną, piękną i tajemniczą liderkę grupy ludzi, którzy okazują się być wilkami. Zobaczymy ją w 7. odcinku 2. sezonu.

REKLAMA