Obsada "Legacies" o gościnnych występach z finału. Twórczyni mówi, kto pojawiłby się w 5. sezonie serialu

"Legacies" (Fot. CW)

"Legacies" dobiegło końca wraz z finałowymi odcinkami 4. sezonu. Nie zabrakło znanych i lubianych twarzy, a twórczyni zdradziła, co – a właściwie kto – był w planach na 5. sezon. Spoilery!

W zeszłym miesiącu stacja The CW ogłosiła kasację kilkunastu seriali – w tym "Legacies". Serial zakończył w zeszłym tygodniu, a w dwóch finałowych odcinkach nie zabrakło niespodzianek i gościnnych występów.

Legacies – ekipa serialu o gościnnych występach

Fani najbardziej czekali na pojawienie się w serialu Josepha Morgana. Klaus co prawda nie wystąpił u boku córki (Danielle Rose Russell), ale Hope mogła obejrzeć pozostawioną przez ojca wzruszającą wiadomość. W rozmowie z TVLine twórczyni serialu Julie Plec opowiedziała, dlaczego zależało jej na tej scenie.

– Hope nosiła w sobie ogromne poczucie winy, bo ocalała. To wszystko wpłynęło na jej życie – jej niezdolność do kochania w pełni lub działania zbyt swobodnie. Na jej barkach spoczywa dorosła odpowiedzialność związana ze śmiercią jej rodziny, a dokładniej ze stratą ojca. Nekromanta powiedział jej, że Klaus nigdy nie zazna spokoju, dopóki ona go nie zazna, więc gdybyśmy musieli zakończyć serial, nie mogąc dać jej tego zakończenia, byłabym zdruzgotana.

Plec zdradziła także, że Joseph Morgan był bardzo chętny, by powrócić do roli Klausa i była naprawdę wzruszona, gdy po raz pierwszy obejrzała nagraną scenę.

legacies finał klaus występ

'Legacies" (Fot. CW)

W finale powróciła także Caroline (Candice King), która została tymczasową dyrektorką szkoły po odejściu Alarica. Julie Plec nie ukrywa, że prywatnie przyjaźni się z aktorką, dlatego chciała, by ponownie pojawiła się w serialu.

– Jako showrunnerka zawsze chciałam, żeby Caroline pojawiła się w "Legacies". Jako przyjaciółka chciałam, żeby Candice pojawiła się, kiedy będzie gotowa. [Showrunner Brett Matthews] zadzwonił do niej i powiedział, że nie wiemy na pewno, ale to może być koniec, a to coś, co chcemy z nią zrobić. A ona odpowiedziała, że się na to pisze. To było tak proste.

legacies finał cameo

"Legacies" (Fot. CW)

Legacies  – kto pojawiłby się w 5. sezonie?

A kto z "Pamiętników wampirów" i "The Originals" pojawiłby się w 5. sezonie, gdyby ten powstał? Julie Plec zdradziła, że miała w planach wprowadzenie córki Eleny (Nina Dobrev) i Damona (Ian Somerhalder). Dziewczyna była wspominana krótko w trakcie 1. sezonu, gdy była mowa o alternatywnej rzeczywistości.

– [Stefanie] była na szczycie na naszej tablicy jako postać, którą planowaliśmy wprowadzić, jeśli serial ruszyłby do przodu. W mojej głowie Damon i Elena mieli dzieci w naszej linii czasowej. Sposób, w jaki nawiązaliśmy do niej w odcinku z dżinem był taki, jakby miała 12 lub 13 lat. Ale w linii czasowej "Legacies" ich dzieci były młodsze, prawdopodobnie [były] maluchami – powiedziała.

Julie Plec dodała, że nie wie, w jaki sposób Stefanie zostałaby wprowadzona do serialu, ale byłby to pewnie albo jakiś rodzaj przeskoku czasowego, albo zabawy z czasem. Zapowiedziała również, że możemy spodziewać się kolejnych seriali z uniwersum  – niewykluczone więc, że będzie miała szansę zrealizować swój pomysł.

Serial Legacies jest dostępny na HBO Max

REKLAMA