To będzie polskie "Będzie bolało"? CANAL+ i Polsat pokażą pracę lekarzy bez cenzury w serialu "Sortownia"

"Będzie bolało" (Fot. BBC)

CANAL+ i Polsat zapowiadają wspólny projekt. Wkrótce wystartują zdjęcia do serialu medycznego "Sortownia", który kojarzy się z brytyjskim "Jakby bolało". Tylko nikomu nie będzie do śmiechu.

Seriale medyczne ostatnio skręcają mocno w stronę pokazywania pracy w szpitalu w realistyczny sposób, czego przykładem jest brytyjski komediodramat "Będzie bolało" z Benem Whishawem w roli młodego ginekologa. CANAL+, który pokazuje ten serial w Polsce, idzie za ciosem i zapowiada rodzimą produkcję w podobnym klimacie. Przy czym tym razem będzie raczej strasznie niż śmiesznie.

Sortownia – o czym będzie polski serial medyczny

"Sortownia" zapowiadana jest jako 8-odcinkowy dramat medyczny. We wspólnej produkcji CANAL+ i Polsatu będziemy oglądać zmagania lekarza pracującego na oddziale ratunkowym w jednym z warszawskich szpitali. To tu zapadają decyzje, kogo ratować w pierwszej kolejności, "sortując" pacjentów kodami czerwonym, żółtym i zielonym. Praca w ekstremalnych warunkach, walka z czasem i nieodwracalne w skutkach decyzje to codzienność głównego bohatera. Codzienność uzależniająca go jak narkotyk. Bo balansowanie między czyimś życiem a śmiercią daje też poczucie władzy, a nawet prawo stawania powyżej moralnych zasad.

canal plus polsat sortownia serial medyczny

Fot. CANAL+/Polsat

Na razie nie ogłoszono odtwórców głównych ról, ale wiemy, że scenariusz "Sortowni" tworzą Wiktor Piątkowski ("Wataha", "Wojenne dziewczyny"), Monika Powalisz ("Belfer"), Michał Wawrzecki ("Chyłka") i Joanna Kozłowska ("Wotum nieufności"). zaś reżyserować będzie Anna Kazejak ("Fucking Bornholm", "Skrzydlate świnie").

– Śledzę nowości u konkurencji i lubię seriale CANAL+, więc podwójnie cieszę się na współpracę – jako widz i jako dyrektor programowy. Jestem pewna, że mariaż fantastycznego zespołu produkcyjnego w postaci utalentowanej reżyser Anny Kazejak, scenarzystów oraz plejady gwiazd sprawi, że widzowie z mocnym biciem serca będą czekać na każdy odcinek serialu – komentuje Nina Terentiew, dyrektorka programowa Polsatu.

Zdjęcia startują w sierpniu, a premiera "Sortowni" planowana jest na pierwszą połowę 2023 roku. Najpierw serial zobaczą widzowie CANAL+ i Polsat Box Go, następnie zaś trafi on na antenę telewizji Polsat.

Sortownia – premiera w 2023 na CANAL+ i Polsacie

REKLAMA