"Upadek królestwa" – 5. sezon ma polską datę premiery. Kiedy i gdzie zobaczymy finałowe odcinki serialu?

"Upadek królestwa" (Fot. Netflix)

"Upadek królestwa", jeden z najpopularniejszych seriali historycznych ostatnich lat, powraca z 5. sezonem. Wiadomo już, kiedy i gdzie obejrzymy finałowe odcinki w Polsce.

"Upadek królestwa" to serial BBC, który został przejęty przez platformę Netflix. Jednak ci, którzy spodziewali się polskiej premiery w marcu, razem z resztą świata, rozczarowali się. Wszystko dlatego, że w naszym kraju licencję ma CANAL+, który właśnie ogłosił, że finałową serię będziemy mogli oglądać od 3 sierpnia.

Upadek królestwa sezon 5 – kiedy polska premiera?

Czego możemy spodziewać się po 5. sezonie "Upadku królestwa"? Minęły lata od burzliwych wydarzeń z 4. sezonu. Król Edward wciąż stara się spełnić marzenie swego zmarłego ojca i zjednoczyć królestwa saskie. Uthred z Babbenbergu otrzymuje zadanie ochrony i wyszkolenia następcy tronu, Aethelstana, na wojownika. Przeciwko pierworodnemu króla knuje zdradziecki lord Aethelm, który pragnie, by władcą został jego wnuk, drugi syn Edwarda, Aelfweard. Ponadto Uthred stanie przed jeszcze trudniejszym wyzwaniem. Będzie musiał stawić czoła największym wrogom oraz ponieść ogromną stratę, by wypełnić swoje przeznaczenie, które może być związane z dążeniem do zjednoczenia Anglii.

upadek królestwa sezon 5 kiedy premiera gdzie oglądać online

"Upadek królestwa" (Fot. Netflix)

W finałowej serii powrócą Alexander Dreymon (Uhtred), Emily Cox (Brida), Eliza Butterworth (Aelswith), Mark Rowley (Finan), Arnas Fedaravicius (Sihtric), Adrian Schiller (Aethelhelm), Cavan Clerkin (Pyrlig), Millie Brady (Aethelflaed), Timothy Innes (król Edward), Ewan Mitchell (Osferth) oraz James Northcote (Aldhelm).

Twórcy zapowiadają, że 5. sezon "Upadku królestwa" ma być wyjątkowo krwawy, pełen szokujących momentów, zwrotów akcji, przygód i miłości. I choć serial na tym się kończy, to nie jest koniec całej historii. Obecnie w Budapeszcie trwają zdjęcia do filmowego spin-offu zatytułowanego "Seven Kings Must Die", który będzie zwieńczeniem serii.

Lato w CANAL+ – premiery. jakie seriale obejrzymy?

"Upadek królestwa" jest tylko jedną z licznych premier seriali zapowiedzianych na lato przez CANAL+. Oto kolejne w telegraficznym skrócie.

  • Yellowjackets – dramat psychologiczny i horror, pełen tajemnic i grozy. W 1996 roku samolot z dziewczęcą drużyną piłki nożnej z New Jersey podczas lotu do Seattle rozbija się w kanadyjskiej głuszy. Mija ponad półtora roku, zanim ocalałe dziewczęta zostaną uratowane. W tym czasie niektóre z nich mocno balansują na granicy człowieczeństwa, a może nawet ją przekraczają. Oto ich przygody po katastrofie, a także opowieść o tym, kim są i jak żyją dziś, ćwierć wieku później. W rolach głównych m.in. Melanie Lynskey ("Dwóch i pół"), Christina Ricci ("Rodzina Addamsów") i Juliette Lewis ("Urodzeni mordercy"). Premiera 29 czerwca.
upadek królestwa sezon 5 kiedy premiera gdzie oglądać online

"Yellowjackets" (Fot. Showtime)

  • Incydent w Kettering – tajemniczy kryminał z Australii, który nie boi się podejmować również tematyki UFO. Anna Macy wyjechała w dzieciństwie z Kettering, wkrótce po tym jak w tajemniczy sposób zniknęła jej najlepsza przyjaciółka. Dziewczynki bawiły się w starym lesie na skraju miasteczka, gdy zobaczyły dziwne światła, którym towarzyszyły niepokojące dźwięki. Kilka godzin później Annę znaleziono już samą. Bohaterka po kilkunastu latach wraca do rodzinnej wiadomości po to, by dowiedzieć się, że zniknęła kolejna dziewczyna. Z każdą chwilą Anna coraz bardziej chce dowiedzieć się, co naprawdę wydarzyło się tej nocy, gdy zniknęła jej przyjaciółka i co łączy obie zaginione nastolatki. Śledztwo doprowadzi ją do odkrycia tajemnic, ukrytych głęboko w sercu Kettering i jego mieszkańców. W roli głównej Elizabeth Debicki ("Nocny recepcjonista"), premiera 15 lipca.
  • Stłamszeni (w oryginale Smother) – irlandzki serial, łączący thriller z wiwisekcją tajemnic rodzinnych. Po zakończeniu imprezy rodzinnej Val Ahern znajduje ciało swojego męża u stóp klifu na brzegu County Clare. Żona zaczyna wywlekać na jaw brudy rodzinne, aby dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny za śmierć ojca rodziny, a widzowie dowiadują się, że nieboszczyk był daleki od ideału. W rolach głównych m.in. Dervla Kirwan ("The Stranger"), Gemma Leah-Devereux ("Dynastia Tudorów") i Stuart Graham ("Głód"). Premiera 9 sierpnia.
upadek królestwa sezon 5 kiedy premiera gdzie oglądać online

"Stłamszeni" (Fot. RTÉ One)

  • Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć – francuski komediodramat CANAL+ na podstawie książki Marca Levy'ego. Główna bohaterka, Julia Saurel, nigdy nie miała dobrych relacji ze swoim ojcem. Tak jak się mogła spodziewać, trzy dni przed swoim weselem otrzymuje wiadomość, że nie pojawi się on na jej weselu. Tym razem jednak ma dobrą wymówkę: właśnie umarł. Z oczywistych względów jej plany ślubne zamieniają się w pogrzebowe. Jednakże dzień po pochówku Julia otrzymuje pocztą wielką skrzynię, w której znajduje się android z wgraną pamięcią jej ojca. Robot informuje ją, że będzie jednak działać tylko przez tydzień – po siedmiu dniach rozładują się baterie. W jednej z głównych ról występuje Jean Reno ("Leon zawodowiec", "Wielki błękit"). Premiera 12 sierpnia.
REKLAMA