Dlaczego [spoiler] jest queerowy w serialu "Tego lata stałam się piękna"? Jenny Han wyjaśnia tę zmianę

"Tego lata stałam się piękna" (Fot. Amazon)

Adaptacje książek zwykle wprowadzają zmiany w stosunku do oryginalnej fabuły. Dlaczego w "Tego lata stałam się piękna" zmieniono orientację seksualną jednej postaci. Spoilery!

"Tego lata stałam się piękna" to serial dla młodzieży, który oparty jest na bestsellerowej trylogii Jenny Han ("Do wszystkich chłopców, których kochałam"). Fani oryginału zwrócili uwagę na znaczącą zmianę dotyczącą jednej z postaci – skąd ta decyzja?

Tego lata stałam się piękna – czemu Jeremiah jest biseksualny?

Już w 2. odcinku serialu Jeremiah (Gavin Casalegno) wskazuje na wszystkie dziewczyny oraz chłopców, z którymi się taki nowy wątek. Autorka książek i zarazem showrunnerka serialu Jenny Han w rozmowie z TVLine wyjaśniła, skąd ta zmiana.

– Moje podejście do tej adaptacji było następujące – jak opowiedziałabym tę historię w 2022 roku? Jak by to wyglądało? I jak by to zmieniło sytuację? Myślę, że gdybym pisała powieść dzisiaj, być może dokonałabym takiego wyboru, ponieważ dla mnie zawsze był postacią, która jest naprawdę swobodna, dobrze czuje się we własnej skórze, ma otwarty umysł i jest otwarta na poszukiwania. Myślę, że to bardziej odzwierciedla dzisiejsze czasy i młodych ludzi, którzy postrzegają swoją seksualność jako znacznie szersze spektrum.

tego lata stałam się piękna jeremiah seksualność

"Tego lata stałam się piękna" (Fot. Amazon Prime Video)

Han podkreśliła, że Jeremiah to wciąż uczeń szkoły średniej, który poszukuje samego siebie – i to dopiero początek jego drogi.

– Powiedziałabym, że [Jeremiah jest] płynny seksualnie. Jest młodą osobą, która dopiero dowiaduje się, gdzie w tym wszystkim jest jej miejsce i nie doświadczyła jeszcze zbyt wiele miłości. Wciąż jest na wczesnym etapie tej podróży.

Serial ma już oficjalne zamówienie na 2. sezon, dlatego możemy się spodziewać, że wątek zostanie rozwinięty. Nie wiadom,o na jakim etapie są prace, ale w międzyczasie zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją "Tego lata gdy stałam się piękna".

Tego lata stałam się piękna jest dostępne na Amazon Prime

REKLAMA