Czy będzie 2. sezon "Obi-Wana Kenobiego"? Ewan McGregor chce kontynuacji serialu, a co na to twórcy?

"Obi-Wan Kenobi" (Fot. Disney+)

Czy "Obi-Wan Kenobi" ma szansę dostać 2. sezon? Zarówno Ewan McGregor i Hayden Christensen chcą wrócić do swoich ról, a i producenci nie zamykają całkowicie drzwi przed kontynuacją.

"Obi-Wan Kenobi" już się zakończył i chociaż nie planowano nic poza sezonem pierwszym, okazuje się, że drzwi do kontynuacji nie są całkowicie zamknięte. Aktorzy chcą powrócić do swoich ról, a producentka wykonawcza i reżyserka wszystkich sześciu odcinków Deborah Chow nie mówi definitywnego "nie".

Obi-Wan Kenobi sezon 2 – czy będzie kontynuacja?

W rozmowie z ET.com Deborah Chow zaznaczyła, że serial pomyślany był tylko na jeden sezon. Ale jeżeli znajdzie się dobry powód, sezon 2 wcale nie jest wykluczony.

– Naprawdę stworzyliśmy to jako serial limitowany. To naprawdę jest jedna duża historia z początkiem, środkiem i końcem. Więc nie myśleliśmy [o niczym] ponad to. Wiesz, myślę, że to miałoby pójść dalej, to tylko wtedy, gdyby był prawdziwy powód, by zrobić jeszcze jeden [sezon].

Obi-Wan Kenobi sezon 2 czy będzie

"Obi-Wan Kenobi" (Fot. Disney+)

W tym samym wywiadzie Kathleen Kennedy, prezeska Lucasfilm, powiedziała, że wiele też zależy od samych widzów.

– Ale myślę, że jeżeli będzie duże zaangażowanie i ludzie naprawdę będą chcieli więcej Obi-Wana, z pewnością weźmiemy to pod uwagę, ponieważ fani komunikują się z nami. I jeżeli poczujemy, że "no dobra, jest prawdziwy powód, by to zrobić, to odpowiada na pytanie, dlaczego [to robić]", wtedy to zrobimy. Ale zobaczymy.

Obi-Wan Kenobi – Ewan McGregor chce kontynuacji

W wywiadzie dla GQ, aktor Ewan McGregor grający tytułowego bohatera dał ze swojej strony zielone światło dla kontynuacji.

– Naprawdę mam nadzieję na następny [sezon]. Jeżeli mógłbym od czasu do czasu to robić – byłbym po prostu szczęśliwy z tego powodu.

Obi-Wan Kenobi sezon 2 czy będzie

"Obi-Wan Kenobi" (Fot. Disney+)

Także Hayden Christensen chciałby powrócić do roli Darth Vader. W wywiadzie dla Radio Times aktor wyraził przekonanie, że wiele można z tej postaci wyciągnąć.

– Cóż, to zdecydowanie było pomyślane jako pojedyncza historia. Ale chciałbym kontynuować [granie] tego bohatera. Wiesz, myślę, że z pewnością jest tutaj wiele do odkrycia i byłbym podekscytowany możliwością zrobienia tego.

Wszystko wskazuje na to, że nawet jeżeli nie dostaniemy 2. sezonu "Obi-Wana Kenobiego", sami aktorzy mogą się pojawić w innych produkcjach czy filmach. Tymczasem zapraszamy do przeczytania naszej recenzji finału "Obi-Wana Kenobiego".

Serial Obi-Wan Kenobi jest dostępny na Disney+

REKLAMA