Elliot Page opowiada o życiu po korekcie płci. Gwiazda "The Umbrella Academy" komentuje też wątek Viktora

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

"The Umbrella Academy" powróciło z długo wyczekiwanym, 3. sezonem. Elliot Page skomentował wątek Viktora i opowiedział o swoim życiu po korekcie płci.

3. sezon "The Umbrella Academy" przedstawił nie tylko nowych bohaterów z Akademii Sparrow, ale wprowadził także ważną zmianę. Elliot Page nie gra już Vanyi, lecz Viktora, a zmiana dokonała się w serialu w bardzo naturalny sposób. Aktor opowiedział o tym wątku oraz o własnych doświadczeniach związanych z tranzycją płciową.

The Umbrella Academy sezon 3 – Elliot Page o wątku Viktora

Elliot Page wystąpił w programie "The Late Show with Steve Meyers" gdzie opowiadał o nowym sezonie serialu. Aktor podkreślił, że Steve Blackman, showrunner "The Umbrella Academy" nie tylko bez problemu zgodził się na zmianę fabuły, ale też był naprawdę podekscytowany wątkiem Viktora. Wypowiedź Page'a na ten temat znajdziecie w poniższym wideo od ok. 2 minuty.

– Steve Blackman, showrunner serialu, jest po prostu niesamowity i jest wspaniałym człowiekiem. Kiedy rozmawialiśmy o tym po raz pierwszy, wydawał się bardzo podekscytowany możliwością włączenia [mojej przemiany] do serialu.

Jak dodał, do ekipy serialu dołączył dziennikarz, pisarz, a także bokser Thomas Page McBee, które Page poznał przy okazji miniserialu "Opowieści z San Francisco". To właśnie on pomógł opracować wątek Viktora.

– Był pierwszym transgenderowym mężczyzną, który boksował w Madison Square Garden, a jego książka ["Amateur"] i ogólnie jego praca dotyczyły męskości i tego, co ona oznacza, oraz zgłębiania tego tematu. Thomas dołączył do nas i pomógł mi. Jestem z tego dumny i cieszę się, że ludzie będą mogli to zobaczyć.

Aktor opowiedział także o własnych doświadczeniach związanych z korektą płci, odkąd wydał oświadczenie, w którym wyznał, że jest osobą transpłciową i niebinarną.

– To, na czym chcę się teraz skupić, a co jest tak niezwykłe, to stopień radości, jaki odczuwam, stopień bycia obecnym, jaki odczuwam. Czuję się w sposób, o którym przez długi, długi czas nie myślałem, że jest możliwy. To jest to, na czym najbardziej się skupiam i z czego najbardziej się cieszę.

Page nie ukrywa, że chociaż miewa trudne momenty, to tranzycja płciowa była dla niego punktem zwrotnym i pozytywnie wpłynęła na jego życie.

– Myślę, że dzięki temu stałem się lepszy pod wieloma względami. Jako osoba, jako przyjaciel, w relacjach z innymi. Znacznie poprawiło to moje życie i mam nadzieję, że ludzie, którzy mają ze mną problem, mogliby spróbować to usłyszeć i przyjąć na jakimś poziomie.

3. sezon "The Umbrella Academy" jest w całości dostępny na Netfliksie. Co my sądzimy o kolejnych przygodach rodzeństwa Hargreeves? Zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją 3. sezonu "The Umbrella Academy".

3. sezon The Umbrella Academy dostępny na Netfliksie

REKLAMA