"Paper Girls" – zwiastun serialu Amazon Prime. Podróże w czasie, tajemnice i klimat jak w "Stranger Things"

"Paper Girls" (Fot. Amazon Prime Video)

Klimat rodem ze "Stranger Things", podróże w czasie – to i jeszcze więcej obiecuje "Paper Girls", nowy serial Amazon Prime Video. Premiera już niebawem, a tymczasem zobaczcie zwiastun.

"Paper Girls" to ekranizacja popularnej serii komiksów o tym samym tytule autorstwa Briana K. Vaughana i Cliffa Chianga. Zobaczymy osiem odcinków, a premiera zapowiedziana jest na 29 lipca.

Paper Girls – zwiastun ekranizacji komiksów

Historia to osobista podróż, w której stawka jest bardzo wysoka, przedstawiona oczami czterech dziewczyn – Mac Coyle (Sofia Rosinsky, "Odjazdowa Layne"), Tiffany (Camryn Jones, "Pacific Rim: The Black), Erin Tieng (Riley Lai Nelet, "Altered Carbon") oraz KJ (Fina Strazza, "Prawo i porządek: Sekcja specjalna").

Jest dzień po Halloween w 1988 roku, kiedy cztery młode przyjaciółki przypadkowo wplątują się w intensywną wojnę w czasie i w niewytłumaczalny sposób przenoszą się do roku 2019. Kiedy stają twarzą w twarz ze swoimi dorosłymi postaciami, każda z dziewcząt odkrywa swoje mocne strony. Wspólnie próbują znaleźć drogę powrotną do przeszłości, ratując jednocześnie świat przyszłości.

Pogodzone z faktem, że ich przyszłość różni się znacznie od tego, co wyobrażały sobie ich 12-letnie wersje, dziewczyny są ścigane przez wojowniczą frakcję podróżników w czasie, znaną jako Stara Straż, która zakazała podróży w czasie, aby utrzymać się przy władzy. Aby przetrwać, bohaterki będą musiały pokonać dzielące je różnice i nauczyć się ufać sobie nawzajem oraz sobie samym.

W serialu wystąpi także m.in. komediantka i aktorka Ali Wong, który wcieli się w Erin z przyszłości. W obsadzie są także Nate Corddry ("For All Mankind") i Adina Porter ("American Horror Story"). Za sterami produkcji stoją twórcy "Halt and Catch Fire" – showrunnerem "Paper Girls" jest Christopher C. Rogers, którego wspomaga Christopher Cantwell jako producent wykonawczy.

Paper Girls – premiera 29 lipca na Amazon Prime Video

REKLAMA