Jakie seriale obejrzymy w tym tygodniu? "Better Call Saul", "Pogoń za miłością", "Ridley Road" i inne premiery

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Co nowego w nadchodzącym tygodniu? Najważniejszą premierą będzie sezon 6B "Better Call Saul", powraca także "Co robimy w ukryciu". Zobaczymy również "Resident Evil" i "Pogoń za miłością".

Better Call Saul (sezon 6B) – 12 lipca na Netfliksie

Tydzień rozpoczyna powrót wyczekiwanego finału "Better Call Saul". Przed nami druga część 6. i ostatniego sezonu serialu, w której poznamy ostateczną drogę przemiany Jimmy'ego w Saula i dowiemy się, co czeka Gene'a. W tytułowej roli powraca oczywiście Bob Odenkirk, u którego boku pojawi się Rhea Seehorn w roli Kim. Zobaczymy również szeroko zapowiadane występy gościnne Bryana Cranstona i Aarona Paula w rolach Walta i Jessego. Twórcy obiecują, że finał serialu odmieni nasze spojrzenie na "Breaking Bad".

Co robimy w ukryciu (sezon 4) – 13 lipca na HBO Max

W 4. sezonie Co robimy w ukryciu Nandor, Guillermo, Nadja i Laszlo opiekują się małym Colinem i rozkręcają imprezę w swojej willi na Staten Island. Po tym jak bohaterowie rozeszli się w finale 3. sezonu, teraz zobaczymy ich z powrotem w domu – który dosłownie się rozpada, a na naprawy nie ma pieniędzy. Przynajmniej dopóki ekipa nie orientuje się, że otwarcie najgorętszego wampirzego klubu w okolicy pomoże rozwiązać wiele problemów.

Resident Evil: Remedium (nowość) – 14 lipca na Netfliksie

Już we czwartek powrócimy do świata Resident Evil. To nowy serial Netfliksa, którego akcja będzie rozgrywać się się w dwóch linach czasowych. W pierwszej, w 2022 roku, poznamy historię nastoletnich sióstr Jade i Billie Wesker, które przenoszą się do Nowego Raccoon City, tętniącego życiem miasta stojącego u progu swojej świetności. 14 lat później, w 2036 roku, trwa już apokalipsa, a Jade walczy o przetrwanie w świecie pełnym potworów. W obsadzie serialu są Lance Reddick ("Bosch", "Fringe") jako Albert Wesker, Ella Balinska ("Aniołki Charliego") i Tamara Smart ("Artemis Fowl") jako młodsza i starsza wersja Jade Wesker. Showrunnerem "Resident Evil" jest Andrew Dabb ("Supernatural"). 1. sezon serialu ma liczyć osiem odcinków.

Pogoń za miłością (serial BBC) – 15 lipca na HBO Max

Pogoń za miłością to kostiumowy miniserial BBC w świetnej obsadzie. Oparta na dowcipnej powieści Nancy Mitford produkcja opowiada historię Fanny i Lindy, dwóch młodych kuzynek i przyjaciółek, które uczą się miłości i dorosłego życia przed II wojną światową. W obsadzie m.in. Lily James, Emily Beecham, Emily Mortimer i Andrew Scott.

Ridley Road (serial BBC) – 15 lipca na CANAL+

Ridley Road to czteroodcinkowy brytyjski miniserial powiadający o fali neofaszyzmu, która pojawiła się w Wielkiej Brytanii w latach 60. i o żydowskich aktywistach, którzy próbują ją zatrzymać. Główną bohaterką jest Vivien Epstein (debiutująca Agnes O’Casey), która ucieka z domu przed zaaranżowanym małżeństwem, by zamieszkać w Londynie ze swoim chłopakiem Paulem (Henry Wilton-Hunt). W porozumieniu z ruchem antyfaszystowskim podejmują się niebezpiecznej misji infiltracji organizacji British Movement. Począwszy od 15 lipca, odcinki będą pojawiać się w każdy piątek.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

11 lipca (poniedziałek)

  • Domostwo (niemiecki serial, data premiery na HBO Max)

13 lipca (środa)

14 lipca (czwartek)

15 lipca (piątek)

17 lipca (niedziela)

REKLAMA