Upiorny dom Creela ze "Stranger Things" istnieje naprawdę. Dowiedzcie się więcej o wiktoriańskiej willi

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Jedną z najważniejszych miejscówek w 4. sezonie "Stranger Things" jest dom Creela. Jak się okazuje, upiorny wiktoriański dom istnieje naprawdę – dowiedzcie się o nim więcej.

W 4. sezonie "Stranger Things" poznaliśmy smutną i przerażającą historię Victora Creela i jego rodziny. Wiele ważnych wydarzeń rozegrało się w należącym do nich domu – tymczasem fani mogą zobaczyć willę na żywo, przynajmniej z zewnątrz.

Stranger Things – dom Creela to prawdziwa willa

Willa, którą widzieliśmy we wspomnieniach Victora Creela (Robert Englund), to prawdziwy budynek mieszczący się w miejscowości Rome w stanie Georgia, gdzie powstaje "Stranger Things". Nazywa się Claremont House i został zbudowany w 1882 roku przez Hamiltona "Pułkownika" Yanceya i Florence Julię Peterson Yancey. Przez dłuższy czas willa służyła za hotel typu B&B, ale już zamknięto działalność. Zgodnie z opisem na Facebooku willa posiada pięć gościnnych pokoi (każdy z prywatną łazienką) oraz jadalnie. Znajduje się tam również poddasze.

Stranger-Things-dom creela

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Obecnie budynek jest wystawiony na sprzedaż, a jego cena wywoławcza to ponad 800 tysięcy dolarów. Fani nie mogą wejść do środka, ale dom można zobaczyć z ulicy. A jak ekipa "Stranger Things" szukała idealnych lokacji? Scenograf Chris Trujillo opowiedział o tym w rozmowie z Tudum:

– Zawsze chodzi o znalezienie najbardziej autentycznych, zgodnych z epoką elementów. W wielu przypadkach są to domy, które nie zmieniły się zbytnio od lat 70. czy 80., łącznie ze wszystkimi bibelotami i drobiazgami. Jesteśmy w stanie dokładnie pokazać wszystkie te warstwy życia.

Gdzie jeszcze kręcone jest "Stranger Things"? W Southern Thing znajdziecie przewodnik po miejscówkach – domy bohaterów serialu od zewnątrz najczęściej "grają" budynki z East Point w Georgii, a sceny we wnętrzach są kręcone w studiu w Atlancie. Ekipa pracowała także w innych miejscowościach w stanie Georgia, jak Douglasville, a także m.in. w International Horse Park i Stone Mountain Park. Laboratorium Hawkins znajduje się na kampusie Emory University w Atlancie.

W 5. sezonie prawdopodobnie zobaczymy jeszcze więcej widoków z Georgii. Twórcy wyjawili, że akcja powróci do Hawkins już na stałe – nie będzie rozdrabniania się na inne miejscówki.

Stranger Things jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA