7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

NBC wygrywa pierwszy tydzień i zamawia pełne sezony "Revolution", "Go On" i "The New Normal". "Boardwalk Empire" dostaje 4. sezon. Stacja TNT podaje daty zimowych premier swoich seriali, m.in. "Dallas" i "Southland". Lisa Edelstein i Callie Thorne pojawią się w "Elementary", a Whoopie Goldberg w "666 Park Avenue".

1. "Revolution", "Go On" i "The New Normal" z pełnymi sezonami. Stacja NBC składa pierwsze zamówienia na całe sezony seriali - dostały je "Go On", "Revolution" i "The New Normal". Wszystkie mają niezłą oglądalność, ale najbardziej zaskakuje "Revolution", które już trzeci raz z rzędu poradziło sobie nieźle (8,4 mln/3,2), wygrywając we współczynniku i z "Hawaii Five-0" (7,7 mln/1,9), i z "Castle" (10,3 mln/1,9).

2. NBC wygrywa pierwszy tydzień. Po raz pierwszy od dziewięciu lat stacja NBC ma najlepszą oglądalność ze wszystkich po pierwszym tygodniu sezonu. To zasługa nie tylko "Revolution", ale też "The Voice" i niedzieli z futbolem. Średni współczynnik w NBC wyniósł w zeszłym tygodniu 2,9, podczas gdy w FOX-ie - 2,6, w CBS - 2,4, a w ABC - 2,2. Wszyscy poza NBC zaliczyli spadki. Ogólna oglądalność też rośnie tylko stacji NBC - i wynosi 8,2 mln. To wciąż mniej niż CBS (10,7 mln) i ABC (8,3 mln), ale już FOX wypada znacznie słabiej (6,9 mln). Zapowiada się ciekawy sezon.

3. "Boardwalk Empire" z 4. sezonem. Stacja HBO zamówiła 4. sezon "Boardwalk Empire", którego emisja zaplanowana jest na jesień 2013 roku. Nie jest to żadną niespodzianką, bo serial wciąż ma wysoką oglądalność i jest lubiany przez krytyków.

4. Kiedy wrócą "Dallas" i "Southland"? Kolejny ważny news: TNT ogłosiło daty premier i powrotów swoich seriali. 27 listopada powrócą "Rizzoli & Isles" i "Leverage". Już 28 stycznia powróci z 2. sezonem "Dallas". 4 lutego zadebiutuje "Monday Mornings", nowy serial Davida E. Kelleya z Vingiem Rhamesem, Alfredem Moliną i Jamie Bamberem w rolach głównych. 13 lutego wróci "Southland". 27 lutego z kolei ruszy nowy dramat policyjny "Boston's Finest".

5. Patton Oswalt w "Justified". Do obsady 4. sezonu "Justified" dołączył Patton Oswalt (ostatnio "Dwóch i pół"). Zagra Boba Sweeneya, posterunkowego, który chodził do szkoły z Raylanem. Będzie zajmował się obserwacją domu Arlo.

6. Whoopi Goldberg w "666 Park Avenue". Whoopi Goldberg pojawi się gościnnie w 9. odcinku "666 Park Avenue". Zagra Maris Elder, tajemniczą byłą mieszkankę budynku Drake, która pomoże Jane zrozumieć nadprzyrodzone zjawiska z nim związane.

7. Lisa Edelstein i Callie Thorne w "Elementary". Lisa Edelstein ("House") zagra w "Elementary" szefową dużej firmy PR-owskiej, która spotka Holmesa, kiedy jej firma stanie się celem zamachu. Callie Thorne ("Necessary Roughness") tymczasem wystąpi w roli byłej partnerki kapitana Gregsona (Aidan Quinn), która mogła pomóc mu zamknąć niewłaściwą osobę lata temu.

REKLAMA