7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Once Upon a Time" (Fot. ABC)

"Once Upon a Time" (Fot. ABC)

Słaba oglądalność seriali we wtorek. Zdjęcie Kapitana Haka z "Once Upon a Time". "Birdwalk Empire", czyli co powstanie z połączenia "Boardwalk Empire" z "Ulicą Sezamkową". A oprócz tego "Shameless", "Plotkara", "Hannibal", "Strike Back".

1. Niemal wszystkie stacje tracą we wtorek. We wtorkowy wieczór stracili niemal wszyscy. "Ben and Kate" spadło o 24% (3,26 mln/1,6), "The Mindy Project" o 21% (3,75 mln/1,9) - i tym samym oba seriale z chwalonych przez krytyków hitów jesieni stały się kandydatami do skasowania. O 12% spadło "Vegas" (12,07 mln/2,1), które wciąż jednak wygrywa o 22:00. Kilkunastoprocentowe spadki zaliczyły też "The New Normal" i "Go On" (oba mają zamówienie na cały sezon). Nie straciło jedynie "New Girl", które ogląda nieco ponad 5 mln ludzi, ale za to współczynnik jest świetny - 2,8. Z 2. sezonem wróciło "Hart of Dixie" i nie był to zły powrót - 1,54 mln/0,7 to wynik lepszy od finału 1. serii.

2. Bradley Whitford w "Shameless". W 3. sezonie "Shameless" w roli gościnnej zobaczymy Bradleya Whitforda. Zagra Abrahama, politycznie aktywnego, wyrafinowanego geja. Serial wróci 13 stycznia. Akcja na początku 3. sezonu przeskoczy o niemal pięć miesięcy do przodu.

3. Co wyjdzie z połączenia "Boardwalk Empire" z "Ulicą Sezamkową"? "Bidrwalk Empire" oczywiście! Polecam, fajnie zrobione wideo.

4. Co nowego na planie "Plotkary"? Tutaj zobaczycie zdjęcia z planu "Gossip Girl" z 2 października.

5. Oto Kapitan Hak z "Once Upon a Time". Colin O’Donoghue w roli Kapitana Haka zadebiutuje w odcinku z 21 października, zatytułowanym "The Crocodile". Będziemy go często widywać w kolejnych odcinkach.

6. Ellen Greene w "Hannibalu". Znana z "Pushing Daisies" Ellen Greene pojawi się w "Hannibalu" - donosi TVLine. Zagra panią Komedę, pisarkę i członkinię kulturalnej elity Bostonu, a prywatnie znajomą dr. Lectera (Mads Mikkelsen).

7. "Strike Back" z 3. sezonem. Cinemax zamówił 3. sezon pełnego akcji thrillera "Strike Back". Będzie on liczył 10 odcinków, które zobaczymy w 2013 roku. Finał 2. sezonu "Strike Back" zostanie wyemitowany 12 października 2012 roku.